MENU

 


 

Licznik odwiedzin

642782
WszystkieWszystkie642782

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 17.02.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy :

PIĄTEK – święto Katedry św. Piotra APOSTOŁA

SOBOTA  – św. Polikarpa  bpa i męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wielu Bożych łask i opieki świętych patronów.

2.   W drugą niedzielę miesiąca Rada Parafialna, na cele remontowe zebrała kwotę 9100 zł.  Za złożone ofiary składamy serdecznie podziękowania i zapewniamy o modlitwie w intencji dobroczyńców naszego sanktuarium.

3.   W poniedziałek tj. 11.02.2019 roku w naszej Parafii uroczystą kolacją oraz wykładem "Czy jest w życiu coś więcej?"  rozpoczęła się kolejna edycja Kursu Alpha. Jeżeli nie udało się komuś dotrzeć do nas w ten dzień, informujemy, że jest jeszcze możliwość wzięcia udziału w kursie i można przyjść w poniedziałek 18 lutego o godzinie 18:45.

4.   W najbliższy wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5.    W środę 20 lutego o godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6.   W sobotę 23 lutego na godz. 19:30 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

7.   Również w najbliższą sobotę o godz. 10.00 odbędzie się próba scholi dziecięcej. Zapraszamy szczególnie nowe osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie oprawy muzycznej  na Eucharystii w udziałem dzieci.

8.   W niedzielę 24 lutego nastąpi poświęcenie świec dzieciom komunijnym. Obecność dzieci obowiązkowa.

9.   Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są również dostępne świece dla dzieci komunijnych.

10.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan Gargasewicz - ProboszczKOMUNIKAT

Drodzy Diecezjanie,

Dzielę się w Wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane z powstaniem i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem, w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek.  Zebraliśmy  kwotę: 123 020 zł.

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie Bóg zapłać za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.

Dziękuję za zaangażowanie Księżom Proboszczom a przede wszystkim za zrozumienie i pomoc wszystkim darczyńcom. Zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców. Polecam wszystkich opiece Bożej Matki, Maryi

Z całego serca błogosławię

+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 10.02.2019 r.

1.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W czwartek – Święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy

2.   Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.

3.   Jutro, w poniedziałek, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie o godz. 9:00. Zwracamy się też z prośbą do opiekunów, krewnych sąsiadów o pomoc osobom chorym i starszym w dotarciu na tę uroczystość.

4.   Dzisiaj po  Mszach św. przy wyjściu z kościoła panowie z Rady Parafialnej, będą zbierali ofiary na cele remontowe naszego sanktuarium. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.   W sobotę 23 lutego na godz. 19:30 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

6.   W niedzielę 24 lutego na Mszy o godzinie 11:30, poświęcimy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Obecność dzieci obowiązkowa.

7.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14:00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką.

8.   Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli.

 

Ks. dr Jan Gargasewicz – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 3.02.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy :

WTOREK - św. Agaty, dz. i męcz. (w tym dniu błogosławimy wodę i chleb)

ŚRODA – św. męczenników Pawła MIKI i Towarzyszy

2.   Dobiegła końca wizyta duszpasterska w naszej Parafii. Dziękujemy tym Rodzinom, które przyjęły wizytę duszpasterską. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie domu do kolędy, za życzliwość, gościnność i świąteczny nastrój. Wdzięczni jesteśmy naszym Rodzinom za dar serca ofiarowany przy okazji kolędy, który każdego roku przeznaczony jest na potrzeby Kościoła, na cele diecezjalne, na nasze Seminarium Duchowne i potrzeby Parafii. Bożej Opiece i wstawiennictwu Matki Najświętszej polecamy wszystkie Rodziny naszej Parafii.

3.   Dziś po Mszach św. adoracja eucharystyczna, po liturgii o godz. 8.30 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

4.   Pracę w naszej parafii zakończył Pan Bogusław – organista. Dziękujemy Panu Bogdanowi za pracę w naszym sanktuarium. Równocześnie witamy nowego Pana organistę Krzysztofa i życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy w naszej parafii.  

5.   W sobotę, 9 lutego, o godz. 12.00 odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Ziemii Świętej. Prosimy o przyniesienie ze sobą pozostałej części kwoty - w sumie 1750 zł i 490 dolarów.

6.   W przyszłą niedzielę Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary na cele remontowej naszej parafii. Za wsparcie składamy serdeczne podziękowania.

7.   W najbliższą sobotę ks. Marcin i ks. Mateusz odwiedzą swoich chorych.

8.   W niedzielę 24 lutego nastąpi poświęcenie świec dzieciom komunijnym. Obecność dzieci obowiązkowa.

9.   Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a udającym się na ferie udanego wypoczynku.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 27.01.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy :

PONIEDZIAŁEK - św. Tomasza z Akwinu. prezb. i Dk

ŚRODA - rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy

CZWARTEK - św.  Jana BOSKO, prezb.

SOBOTA - święto Ofiarowania Pańskiego

2.   Dzisiejsza taca przeznaczona jest na katedrę świdnicką.

3.   Ks. bp Ignacy Dec zaprasza do katedry świdnickiej na 2 lutego na godz. 12.00 do wspólnej modlitwy za osoby konsekrowane z racji XXIII Światowego  Dnia Życia Konsekrowanego. Zachęcamy.  

4.   Możemy zapisać się jeszcze na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy .

5.   W tym tygodniu obchodzić będziemy I piątek i sobotę miesiąca. W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00. W sobotę  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca na godz. 8.30. W tym dniu ks. Dawid i ks. Paweł udadzą się do swoich chorych. Ks. Mateusz i ks. Marcin natomiast tydzień później czyli 9 lutego.

6. Jutro ostatni dzień kolędy. Księża udadzą się do rodzin z ulicy Blankowej – nr parzyste 36,38,40,42,44,44A,46,46A,48,48A, numery nieparzyste 39,41,47,49,51,53,55,57.

7.   Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha, która rozpocznie się 11 lutego o godz. 18.30 w sali parafialnej przy plebanii. Więcej informacji.

8.   Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

9.   Wszystkim udającym się na ferie zimowe życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.

Ks. dr Jan Gargasewicz - ProboszczZaproszenie Biskupa Świdnickiego

na XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2019 roku

Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Rozważamy, w jaki sposób osoby ochrzczone i bierzmowane powinny pełnić swoją misję oraz realizować apostolat poprzez słowo i czyn. Odkrywamy na nowo udzielone nam dary i zastanawiamy się, jak je właściwie wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy instytut życia konsekrowanego jest owocem Ducha Świętego i realizuje charyzmat, który pochodzi od Niego. Staramy się więc na nowo wsłuchiwać w natchnienia Ducha Świętego i podążać za nimi, by jeszcze owocniej realizować charyzmat poszczególnych zgromadzeń.

Podobnie, jak każdego roku, zapraszam wszystkie osoby życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego na dzień 2 lutego br., by wspólnie obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy w katedrze świdnickiej Eucharystią o godz. 12.00. Będziemy wspólnie dziękować za to wyjątkowe powołanie, za towarzyszenie Ducha Świętego i Jego pomoc w wypełnianiu posłannictwa sióstr, ojców i braci zakonnych. Będziemy się także modlić za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania.

Tegoroczny Światowy Dzień Życia konsekrowanego będziemy przeżywać w piętnastą rocznicę istnienia diecezji świdnickiej, dlatego będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom konsekrowanym za ich gorliwą służbę w Kościele świdnickim.

Do katedry świdnickiej zapraszam wszystkich, którzy mają taką możliwość. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę, szczególnie w tym dniu, w intencji członków zgromadzeń zakonnych pełniących posługę w diecezji świdnickiej. W tym dniu tradycyjnie wspieramy zakony kontemplacyjne, dlatego już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie na tacę. Wszystkie osoby życia konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

      † Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 20.01.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy :

Poniedziałek – św. Agnieszki, dz. i męcz.

Czwartek – św. Franciszka Salezego, bpa i dK

Piątek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Sobota – świętych Bpów Tymoteusza i Tytusa

2.   Do soboty 25 stycznia trawa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwach, które zanosimy do Boga, abyśmy wszyscy byli jedno.

3.   W minioną niedzielę Rada Parafialna na cele remontowe zebrała kwotę 8910 z ł. Za wsparcie, wszystkim, składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.   Możemy zapisać się jeszcze na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy.

5.   Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

6.   Trwa wizyta kolędowa. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00, a w  soboty od godz. 15.00  ostatni tydzień kolędy przedstawia się następująco:

21.01

PON

KASZTELAŃSKA  Parzyste2,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24,26,28,30,32

Nieparzyste 1,3

22.01

WT

KASZTELAŃSKA 34,36,38,40,42,44,46,48,50,52,54,56

23.01

ŚR

KASZTELAŃSKA  58,60,62,64,66,68,70,72,74,76,78,80

24.01

 CZ

KASZTELAŃSKA  82,84,86,88

BLANKOWA 1,3,5

25.01

PTBLANKOWA Parzyste 8,10,12,14,16,18,20,22

Nieparzyste  7,9,11,13,15,17,19,

26.01

SOB

BLANKOWA Parzyste 24,26,28,30,32,34

Nieparzyste23,25,27,29,31,33,35,37

27.01

NDZ

KOLĘDA DODATKOWA OD GODZ. 15.00

28.01

PON

BLANKOWA Parzyste36,38,40,42,44,44A,46,46A,48,48A

Nieparzyste 39,41,47,49,51,53,55,57

Dokładny program kolędy na ten tydzień wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej Parafii.

KOLĘDĘ DODATKOWĄ MOŻEMY ZGŁASZAĆ PO MSZACH ŚW. W ZAKRYSTII BĄDŹ KANCELARII PARAFIALNEJ.

7.   Polećmy orędownictwu Maryi rodziny, u których księża byli w minionym tygodniu.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

WSPÓLNOTY