Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego prowadzi jadłodajnię dla potrzebujących, w której 6 razy w tygodniu wydawane są gorące posiłki.

Osoby korzystające z usług jadłodajni znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, są bezrobotne, bezdomne, starsze i schorowane - ludzie o różnym statusie społecznym. Możliwość otrzymania tej formy pomocy ma szczególne znaczenie dla osób bezdomnych, dla których ćwiartka chleba i gorąca zupa decydują wręcz o przeżyciu. Codziennie przychodzi przeszło 150 osób potrzebujących by odebrać gorącą zupę i otrzymać chleb.

Bezpłatne posiłki wydawane są:

- od poniedziałku do soboty - od godz. 12.00 do godz. 14.00.

Jeśli ktoś posiada możliwość i pragnie wesprzeć naszą jadłodajnię może to uczynić przekazując swój dar serca:

- w postaci duchowej - otaczając swoją modlitwą "dzieło miłosierdzia" jakim jest nasza jadłodajnia, pracowników i ofiarodawców i dobroczyńców,

- w postaci rzeczowej - poprzez przekazanie artykułów spożywczych na rzecz jadłodajni,

- w postaci pieniężnej - przekazując "symboliczną złotówkę" na cele naszej jadłodajni:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

ul. Jana Pawła II 1, 58-316 Wałbrzych

Bank PKO w Wałbrzychu

Nr Konta - 06 1020 5095 0000 5902 0006 2364

z dopiskiem "JADŁODAJNIA".

Wyrażamy swoją wdzięczność i składamy słowa Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy wspierają naszą posługę wobec głodnych i potrzebujących.

Zapewniamy o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców.