Schola dziecięca

Grupa powstała kilka lat temu. Tworzą ją dzieci, które lubią śpiewać dla innych i na chwałę Bożą, bo „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli

Grupa liczy obecnie prawie 20 osób, w różnym wieku, z klas szkoły podstawowej. Chcąc śpiewać w scholi ”, nie trzeba mieć wybitnych zdolności muzycznych. Najważniejsze, aby to wspólne śpiewanie sprawiało radość. Każde dziecko ma przecież różne talenty i każde coś wnosi do wspólnoty: jedno piękny śpiew, inne doskonałą dykcję, harmonię, poczucie rytmu i energię.

Głównym zadaniem scholki jest przygotowywanie oprawy liturgicznej na niedzielne Msze św. z udziałem dzieci o godz. 11.30

Spotkania scholki i jednocześnie próby odbywają się w każdy piatek o godz. 16.00 w salce przy parafii

Podczas prób dzieci ćwiczą głos i dykcję, uczą się nowych pieśni. W repertuarze jest ich ponad 100. Większość z nich znają na pamięć. W czasie tego godzinnego spotkania dzieci pod kierunkiem Ks. Mateusza przygotowują również pieśni i psalm responsoryjny na Eucharystię. Bardzo ważny jest dla scholki  czynny udział we Mszy św., dlatego dzieci czytają również modlitwę wiernych i komentarze do darów ofiarnych oraz same niosą te dary.

Piątkowe spotkania scholki prócz wspólnego śpiewania, są również wspaniałą okazją do tego, by pobyć razem.

Opiekunem naszej scholki jest ks. Mateusz Pawlica

Tekst - Ada Jurek