Schola dziecięca

Grupa powstała kilka lat temu. Tworzą ją dzieci, które lubią śpiewać dla innych i na chwałę Bożą, bo „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli

Grupa liczy obecnie prawie 20 osób, w różnym wieku, z klas szkoły podstawowej. Chcąc śpiewać w scholi ”, nie trzeba mieć wybitnych zdolności muzycznych. Najważniejsze, aby to wspólne śpiewanie sprawiało radość. Każde dziecko ma przecież różne talenty i każde coś wnosi do wspólnoty: jedno piękny śpiew, inne doskonałą dykcję, harmonię, poczucie rytmu i energię.

Głównym zadaniem scholki jest przygotowywanie oprawy liturgicznej na niedzielne Msze św. z udziałem dzieci o godz. 11.30

Spotkania scholki i jednocześnie próby odbywają się w każdy piatek o godz. 16.00 w salce przy parafii

Podczas prób dzieci ćwiczą głos i dykcję, uczą się nowych pieśni. W repertuarze jest ich ponad 100. Większość z nich znają na pamięć. W czasie tego godzinnego spotkania dzieci pod kierunkiem Ks. Mateusza przygotowują również pieśni i psalm responsoryjny na Eucharystię. Bardzo ważny jest dla scholki  czynny udział we Mszy św., dlatego dzieci czytają również modlitwę wiernych i komentarze do darów ofiarnych oraz same niosą te dary.

Piątkowe spotkania scholki prócz wspólnego śpiewania, są również wspaniałą okazją do tego, by pobyć razem.

Tekst - Ada Jurek