MENU

 


 

Licznik odwiedzin

730655
WszystkieWszystkie730655

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 23.06.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek    – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela  

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych   

W sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – składka na tacę przeznaczona dla Stolicy Apostolskiej .

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  wielu Bożych darów.

2.   Dzisiaj jest Dzień Ojca. Pamiętajmy dziś o naszych Tatach, podziękujmy im za ich miłość , polećmy ich w naszych modlitwach Panu Bogu.

3.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godzinę 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. W Oktawie Bożego Ciała Msza o godz. 18.00, po Mszy św. procesja z NS wokół kościoła i modlitwa Litanią do Serca Pana Jezusa.

4.   Bardzo dziękujemy Parafianom za tak liczny udział procesji Bożego Ciała, było to wasze piękne świadectwo wiary i modlitwy – Bóg zapłać.

5.   Bardzo dziękujemy ks. Mateuszowi za 3 lata posługi w naszej parafii. Ks. Mateusz będzie teraz pracował w parafii w Pieszycach. Na miejsce ks. Mateusza przyjdzie ks. Łukasz Trzeciak, który teraz pracował w Dzierżoniowie.

6.   W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji ks. Pawła z racji jego imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego ks. wikariusza.

7.   Od jutra, czyli od 24 czerwca swoją posługę w naszej parafii rozpocznie nowy ks. wikariusz – ks. Łukasz Trzeciak. Powitanie ks. Łukasza w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13. Życzymy Bożego błogosławieństwa w jego pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

8.   Dzieci i młodzież rozpoczęły wakacje. Wszystkim udającym się na wypoczynek, dzieciom i dorosłym, życzymy dobrej pogody i bezpiecznego wypoczynku.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Wałbrzych, 16.06.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – św. Brata Alberta CHMIELOWSKIEGO

W piątek – NMP Przyczyny Naszej Radości 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  wielu Bożych darów.

2.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godzinę 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

3.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii, zebrała kwotę 10 012,5. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.   W poniedziałek pan fotograf na godz. 17.00 zaprasza po odbiór zdjęć.

5.   W czwartek 20 czerwca Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – z procesją eucharystyczną, 13.00 i o godz. 18. 00. W  tym roku procesja przejdzie ulicą Poselską i Kasztelańską. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na trasie procesji. Prosimy, aby pierwszy ołtarz przygotował Żywy Różaniec, drugi –Wspólnota Dom Boży, trzeci – Odnowa w Duchu Świętym, czwarty na placu kościelnym – Rada Parafialna. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, o kwiaty i o udekorowanie okien swoich mieszkań na całej trasie procesji.

Dziewczynki komunijne, rocznicowe oraz klas 0 i I- szych, a także młodsze prosimy do sypania kwiatów. Próba z dziećmi w środę 19 czerwca o godz. 18.30 przed kościołem. 

Zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN do udziału w procesji i wspólnego wyznania wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

6.   Parafia św. Jerzego i MB Różańcowej w Wałbrzychu zaprasza 21 czerwca na koncert ELENI. Szczegóły w gablocie przy wyjściu z kościoła.  

7.   W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mateusza. W czasie tej liturgii podziękujemy ks. Mateuszowi za trzy lata jego pracy w naszej parafii. Księża neoprezbiterzy na pierwszych parafiach są maksymalnie 3 lata. Ks. Mateusz przyszedł do nas jako neoprezbiter i w tym roku mija trzeci rok jego posługi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, która będzie podziękowaniem za pracę ks. Mateusza.

8.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli , Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Wałbrzych, 9.06.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek  – święto NMP, Matki Kościoła.

We wtorek – św. Barnaby, Apostoła   

W środę  – bł. męcz. Władysława BŁĄDZIŃSKIEGO, prezb. i Tow. 

W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego  Kapłana

W piątek – bł. Michała KOZALA, bpa i męcz. 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

2.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godzinę 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

3.   W dniu dzisiejszym, Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary na cele remontowe.

4.   W środę 12 maja na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie uczniów klas 7, którzy w tym roku będą przygotowywać się do bierzmowania. Na to spotkanie przychodzą ci uczniowie, którzy nie byli w minioną środę .Na to zebranie  zapraszamy również rodziców tych uczniów.

5.   W czwartek 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ze względu na spotkanie KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 18.00.

7.   W piątek 14 czerwca o godz. 7.30 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w naszym sanktuarium przez cały Episkopat Polski. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy. W TYM DNIU ZMIANA GODZIN SPRAWOWANIA MSZY ŚW. : MSZA Z GODZ. 6.30 BĘDZIE ODPRAWIONA O GODZ. 6.15, NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 7.00 I 9.00. Intencje z tych dwóch Mszy św. będą odprawione tego samego dnia o na Eucharystii o godz. 18.00.

8.   Również w piątek po wieczornej Mszy św. pan fotograf przyjedzie i będzie można odebrać od niego zamówione zdjęcia i filmy z uroczystości I Komunii Św.

9.   W następną niedzielę Msza św. na zakończenie roku szkolno – katechetycznego o godz. 11.30. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzisz do modlitwy dziękczynnej za kolejny rok edukacji.

10. W czwartek 20 czerwca Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – z procesją eucharystyczną i o godz. 18.00. W tym roku procesja przejdzie ulicą Poselską i Kasztelańską.  Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na trasie procesji. Prosimy, aby  pierwszy ołtarz przygotował Żywy Różaniec, drugi –Wspólnota Dom Boży,  trzeci – Odnowa w Duchu Świętym, czwarty na placu kościelnym – Rada Parafialna. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, o kwiaty i o udekorowanie okien swoich mieszkań na całej trasie procesji.

Dziewczynki komunijne, rocznicowe oraz klas 0 i I- szych, a także młodsze prosimy do sypania kwiatów. Próba z dziećmi w środę 19 czerwca o godz. 18.30 przed kościołem. Zapraszamy WSZYSTKICH PARAFIAN do udziału w procesji i wspólnego wyznania wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

11.  Z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 20-26.10.2019 r. Zachęcamy! Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła.

12. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli , Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wałbrzych, 2.06.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek  – św. męczenników Karola LWANGI i Tow.   

W środę  – św. Bonifacego, bpa i męcz.  

W sobotę – św. Jadwigi Królowej   

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

2.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godzinę 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

3.   Jutro na godz. 19.00 zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie do domu parafialnego.

4.   8 czerwca na godz. 19.30 zapraszamy na wspólne czuwanie w Uroczystość Zesłania Ducha Św. W planie Msza św., adoracja z uwielbieniem, modlitwa indywidualna o wylanie Ducha Św.

5.   W przyszłą niedzielę, Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary na cele remontowe.

6.   Również w następną niedzielę o godz. 13.00 Mszę prymicyjną odprawi ks. neoprezbiter Tomasz KOWALCZUK( pochodzący z parafii św. Mikołaja ze Świebodzic). Zachęcamy do udziału w tej liturgii.

7.   Księża do swoich chorych w tym miesiącu udadzą się dopiero 22 czerwca tj. w sobotę , będzie to zarazem ostatnia wizyta przed wakacjami.

8.   Z naszej parafii będzie organizowana 8 dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 20-26.10.2019 r. Koszt pielgrzymki 3290 zł i 150 USD. Zachęcamy, bardzo bogaty plan zwiedzania. Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli , Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Wałbrzych, 26.05.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W środę   – św. Urszuli LEDUCHOWSKIEJ, dz. 

W piątek  – święto Nawiedzenia NMP

W sobotę – św. Justyna, męcz. 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia  wielu Boży łask i modlitewnego wstawiennictwa świętych patronów

2.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe na godzinę 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

3.   Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki, naszym Mamom , szczególnie dzisiaj, podziękujmy za miłość, trud wychowania, polecając je opiece Maryi, a dla zmarłych mam wypraszajmy wieczne zbawienie.

4.   Od Soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe również na godz. 17.30, a bezpośrednio po zakończonym nabożeństwie Eucharystia.

5.   Księża do swoich chorych w tym miesiącu udadzą się dopiero 22 czerwca tj. w sobotę , będzie to zarazem ostatnia wizyta przed wakacjami.

6.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY