MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1713539
WszystkieWszystkie1713539

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

29.01.2023r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy

- wewtorek – Św. Jan Bosko, prezb.

- w czwartek – Ofiarowanie Pańskie – święto

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

1.   W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek miesiąca - zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do modlitwy szczególnie rodziny kapłanów i osób zakonnych oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej i członków Apostolatu Margaretka, na godz. 17.30 - na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołanych i o nowe powołania. W pierwszy piątek miesiącaspowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00. W pierwszą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu księża odwiedzą chorych z komunią św.

2.   W następną niedzielę przypada I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja eucharystyczna,po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

3.   Dzisiaj po każdej Mszy św. wspólnota Dom Boży, będzie kierować do nas zaproszenie poparte świadectwem wiary na kolejny Kurs Alfa.

4.   Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

5.   Dzisiaj po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby kościoła katedralnego.

6.   W poniedziałek 30 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30,zapraszamy chętnych panów i panie z poszczególnych grup parafialnych i nie tylko do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

7.   W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej dokonamy obrzędu błogosławienia świec gromnicznych. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby utrzymania zakonów klauzurowych.

8.   W piątek 3 lutego, obowiązkowe spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Młodzież przynosi indeksy.

9.   Pielgrzymka do miejsc objawień Matki Bożej w Fatimie organizowana będzie naszej parafii od 10 do 17.07.2023r. Koszt 4200 zł. + 50 euro W cenę wliczony jest przelot samolotem, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji u ks. Łukasza.

10. W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22.01.2023r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

- w środę – Nawrócenie Św. Pawła Apostoła – święto

- w czwartek – Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa

- w sobotę – Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

1.   Dziś w kościele, po raz czwarty z inicjatywy Papieża Franciszka, obchodzimy niedzielę Słowa Bożego.

2.   Dobiega do końca wizyta kolędowa w naszej parafii. W poniedziałku od godz. 16.00 odwiedzimy rodziny zamieszkałe na ul. Palisadowa wszystkie parzyste (2 - 104). Osoby, które z różnych powodów nie przyjęły księdza w wyznaczonym terminie, mogą to uczynić jeszcze 24 stycznia (wtorek). Jest to termin dodatkowej kolędy. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii.

3.   W niedzielę 29 stycznia na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

4.   W przyszłą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby kościoła katedralnego.

5.   Pielgrzymka do miejsc objawień Matki Bożej w Fatimie organizowana będzie naszej parafii od 10 do 17.07.2023r. (8dni) Koszt 4200 zł. + 50 euro W cenę wliczony jest przelot samolotem, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji u ks. Łukasza.

6.   W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

7.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15.01.2023r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek – Św. Antoniego

- w czwartek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara

- w sobotę – Św. Agnieszki

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

1.   W minioną niedzielę Rada Parafialna, na cele remontowe parafii zebrała kwotę 6648 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.   Wizytę kolędową rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 w sobotę od godz. 15.00. Plan kolędy i szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także na facebooku. Osoby, które z różnych powodów nie przyjęły księdza w wyznaczonym terminie, mogą to uczynić jeszcze 24 stycznia (wtorek). Jest to termin dodatkowej kolędy. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii.

3.   W sobotę 21 stycznia odbędzie się pomiar strojów liturgicznych. Dla chłopców od godz. 16.00 klasa 3a,b,c,d szkoła 26, godz. 16.15 chłopcy ze szkoły 21 i innych szkół. Dziewczynki od godz. 16.30 klasy 3a,b,c,d szkoła 26, godz. 16.45 dziewczynki ze szkoły 21 i innych szkół.

4.   W niedzielę 29 stycznia na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

5.   W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023r.

 

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask w całym Nowym Roku.

1.   W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj kleryków roku propedeutycznegonatzw. Niedzieli Powołań. Od godz. 8.30 do 14.00 będą posługiwać w naszej parafii głosząc Słowa Boże i uczestniczyć w spotkaniach z poszczególnymi grupami działającymi przy Sanktuarium.

2.   W tym roku wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” odbywa się na zaproszenia. Wizytę kolędową rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 w sobotę od godz. 15.00. Plan kolędy i szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także na facebooku.

3.   W sobotę 14 stycznia w naszym Sanktuarium odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Msza św. o godz. 10.00, którą odprawi ks. bp Adam Bałabuch. Serdecznie zapraszamy.

4.   W dniu dzisiejszym Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie modlitewne i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.   W sobotę 21 stycznia odbędzie się pomiar strojów liturgicznych. Dla chłopców od godz. 16.00 klasa 3a,b,c,d szkoła 26, godz. 16.15 chłopcy ze szkoły 21 i innych szkół. Dziewczynki od godz. 16.30 klasy 3a,b,c,d szkoła 26, godz. 16.45 dziewczynki ze szkoły 21 i innych szkół.

6.   W niedzielę 29 stycznia na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

7.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

8.   W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NAUROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2023r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego.

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask w całym Nowym Roku.

1.   Dziś I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja eucharystyczna,po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

2.   W tym tygodniu obchodzić będziemy I–szy czwartek miesiąca - zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do modlitwy szczególnie rodziny kapłanów i osób zakonnych oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej i członków Apostolatu Margaretka, na godz. 17.30 - na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołanych i o nowe powołania. W I – szy piątek miesiąca w piątek spowiedź rano w czasie Mszy św. po południu od godz. 17.00.

3.   W piątek (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli (święto nakazane). Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej dokonamy obrzędu błogosławieństwa wody, kadzidła i kredy. W tym dniu po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji.

4.   Zapraszamy serdecznie do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy się wspólnym kolędowaniem. Orszak wyruszy około godz. 12:00 z parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów a zakończy się przy starym teatrze.

5.   W piątek 6 stycznia po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd wszystkie grupy parafialne. Spotkanie organizacyjne dla liderów grup parafialnych i zelatorek różańca św., w poniedziałek 02 stycznia po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.

6.   W tym roku wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” odbywać się będzie na Zaproszenia. Wizytę duszpasterską zaczniemy od poniedziałku 02 stycznia 2023r. Wizytę kolędową będziemy rozpoczynać od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 w sobotę od godz. 15.00. Plan kolędy i szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także na facebooku.

7.   W sobotę 7 stycznia na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian oraz gości naszej parafii na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

8.   Za tydzień w niedziele, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej kleryków roku propedeutycznegonatzw. Niedzieli Powołań. Od godz. 8.30 do 14.00 będą posługiwać w naszej parafii głosząc Słowa Boże i uczestniczyć
w spotkaniach z poszczególnymi grupami działającymi przy Sanktuarium.

9.   W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY