MENU

 


 

Licznik odwiedzin

903776
WszystkieWszystkie903776

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 29.03.2020 r.

1.   Dziś już V niedziela Wielkiego Postu, zachęcamy Parafian, aby w łączności przez media (TV, radio , Internet), uczestniczyć w transmisji Mszy św. oraz nabożeństw pasyjnych. Postarajmy się, aby wszyscy domownicy, razem, uczestniczyli w wybranej przez siebie transmisji Eucharystycznej wspólnie się modląc.

Dziś o godz. 10.00 telewizja DAMI będzie transmitować Mszę św. z naszego kościoła.  

2.   Księża każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych –odmawiają w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

3.   Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy przelali na konto parafii ofiary na utrzymanie kościoła w ramach inicjatywy, którą zainicjowała części naszych Parafian tzw. ,, taca online’’. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach polecając Was i Wasze Rodziny opiece Pana Boga.

4.   Nasza jadłodajnia od momentu zaistnienia epidemii koronawirusa wydaje znacznie więcej posiłków dla potrzebujących. Każdego dnia wydajemy około 170 -180 porcji ciepłej zupy. Jadłodajnia jest utrzymywana tylko ze środków parafialnych . Wspiera nas Caritas Diecezji Świdnickiej – produ ktami spożywczymi. Jeśli, ktoś z Państwa ma możliwość, aby wesprzeć to nasze WSPÓLNE dzieło parafialne, może to uczynić wpłacając ofiarę na jadłodajnię. Można również przekazać jakieś produkty spożywcze , po wcześniejszej rozmowie z ks. Proboszczem.

5.   Mamy wolne intencje mszalne. Intencje mszalne przyjmujemy każdego dnia przed lub po Mszy św.  Możemy intencje zamówić również telefonicznie w godz. od 16.00 do 18.00, dzwoniąc na numer parafialny.

6.   Informacja dla rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych – TERMIN I KOMUNII ŚWIĘTEJ I BIERZMOWANIA ustalimy po ustaniu epidemii koronawirusa.

 

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 22.03.2020 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy - w środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada również XVI rocznica ustanowienia diecezji świdnickiej, rocznica sakry biskupiej i ingresu I Biskupa Świdnickiego- JE ks. bpa Ignacego Deca. Całą diecezję polecamy modlitwom parafian.

2. Z racji zagrożenia koronawirusem wprowadzamy rozporządzenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupa świdnickiego -  mianowicie : na Msze  św. wpuszczamy tylko 50 osób . Komunię św. przyjmujemy na rękę, jeśli ktoś chce Komunię św. przyjąć w sposób tradycyjny to proszę ustawić się na sam koniec kolejki i podejść na samym końcu . Znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy, nie podajemy ręki. Nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami znajdującymi się na stronie internetowej naszej parafii. Jeśli ktoś chce skorzystać ze spowiedzi świętej to prosimy po Mszy św. podejść do zakrystii i ksiądz wyspowiada w salce bądź w kościele w ławkach  dostosowując się do zaleceń wskazanych przez sanepid .

3.  Bardzo prosimy, Parafian, którzy pozostali w domach , aby uczestniczyli w Mszach św. poprzez transmisje odbywające się przez media( telewizja, radio , Internet).

4.   Księża każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

5.   Zachęcamy, aby nabożeństwa pasyjne , odprawić w swoich domach rodzinnych z pozostałymi domownikami.

6.   W tym tygodniu i w kolejnych tygodniach mamy bardzo dużo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy, aby polecać Panu Bogu intencje , które nosimy w naszych sercach, poprzez ofiarowanie w tych intencjach Mszy św.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

Wałbrzych, 15.03.2020 r.

1.   Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona dla polskich misjonarzy.

2.   W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w czwartek uroczystość św. Józefa OBLUBIEŃCA NMP

3.   Z racji zagrożenia koronawirusem wprowadzamy rozporządzenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupa świdnickiego -  mianowicie : na Msze  św. wpuszczamy tylko 50 osób , kilka osób, które nie wejdą do kościoła może zostać przed kościołem i łączyć się duchowo, będą wystawione bowiem głośniki, z których będzie transmitowana aktualna Msza św. Komunię św. przyjmujemy na rękę, znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy, nie podajemy ręki. Nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami znajdującymi się na stronie internetowej naszej parafii.

4.   Księża każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

5.   Zachęcamy, aby nabożeństwa pasyjne, odprawić w swoich domach rodzinnych.

6.   W Mszach św. koncelebrowanych, druga intencja mszalna będzie odprawiona w byłej kaplicy. Tam również uczestniczy tylko 50 osób.

7.   Ofiary na jałmużnę wielkopostną możemy złożyć do skrzyni znajdującej się za ostatnimi ławkami.

8.   Do wszystkich apelujemy też o pomoc osobom starszym. Jeśli znamy takie osoby, które są starsze i schorowane, można odebrać dla nich w naszej jadłodajni bezpłatny posiłek. Wystarczy wcześniej telefonicznie poinformować o zaistniałej sytuacji i codziennie od godz. 13 do 14:30 można odebrać w jadłodajni dla nich posiłek.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 8.03.2020 r.

1.   Dzisiaj przeżywamy niedzielę Ad Gentes – jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami polskimi. Na ten cel w przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka do puszek.

2.   Również dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet – wszystkim Paniom - życzymy wielu łask od Pana Boga , opieki Maryi – wzoru kobiecości i wiary oraz życzliwości , szacunku i miłości od najbliższych.

3.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych :

W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 9.00 – Msza św. , po liturgii nabożeństwo, po południu o 17.30

W niedziele Wielkiego Postu – Gorzkie Żale o godz. 17.15, w czasie tego nabożeństwa będziemy zbierać tacę na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzieci komunijne uczestniczą przynajmniej 3 razy w Drodze Krzyżowej i 3 razy w Gorzkich Żalach.

4.   Ofiary na jałmużnę wielkopostną możemy złożyć do skrzyni znajdującej się za ostatnimi ławkami.

5.   Dziś do sali parafialnej przychodzą dzieci komunijne wraz z rodzicami  po  odbiór strojów komunijnych. Na godz. 14.00 przychodzą chłopcy, na godz. 15.00 przychodzą dziewczynki.

6.   Również dzisiaj Rada Parafialna będzie zbierać , przy wyjściu z kościoła , ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie i modlitwę bardzo dziękujemy-  Bóg zapłać. 

7.   W piątek 13 marca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie dla uczniów kl. 8 SP przygotowujących się do bierzmowania.

8.   Na kolejny tydzień naszego życia przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 01.03.2020 r. 

1.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w środę - św. Kazimierza KRÓLEWICZA - święto

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Maryi - Matki Kościoła

2. Dzisiaj również I-sza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 830, zmiana tajemnic różańcowych. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

3.    Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

- w piątki Wielkiego Postu - Droga Krzyżowa o godz. 9.00 Msza św., a po liturgii nabożeństwo, natomiast popołudniu o godz. 17.30

- w niedzielę Wielkiego Postu - Gorzkie Żale o godz. 17.15. 

DZIECI KOMUNIJNE uczestniczą przynajmniej 3 razy w Drodze Krzyżowej i 3 razy w Gorzkich Żalach. 

4.   W tym tygodniu będziemy obchodzić I – szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź św. – rano w czasie Mszy św., po południu – spowiadamy od godz.17.00. W  sobotę zapraszamy na Nabożeństwa Pierwszych Sobót na godz. 8.30. Także w sobotę księża udadzą się z wizytą do chorych. 

5.   Ofiary na jałmużnę wielkopostną możemy złożyć do skrzyni znajdującej się za ostatnimi ławkami.

6.    W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierać, przy wyjs z kościoła, ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie i modlitwę dziękujemy - Bóg zapłać!

7.   Również w przyszłą niedzielę, 8 marca do sali parafialnej przychodzą dzieci komunijne wraz z rodzicami po odbiór strojów komunijnych. Na godz. 14.00 przychodzą chłopcy, natomiast na godz. 15.00 przychodzą dziewczynki. Rodzice w tym dniu przynoszą ustaloną z firmą kwotę pieniędzy do zapłaty.

8.   W dniach od 15 do 17 maja organizujemy pielgrzymkę. Program pielgrzymki.

9.   Na I-szą niedzielę Wielkiego Postu, Parafianom i Gościom, życzymy Bożych darów oraz opieki Matki Bożej Bolesnej.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - Proboszcz 

WSPÓLNOTY