MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

14.04.2024r.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

 

 1. Dzisiaj odbędzie się II Marsz Papieski. Idąc w tym marszu chcemy dać świadectwo wiary i wyraźnie opowiedzieć się za ochroną życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia przy parafii Św. Wojciecha (Piaskowa Góra). Następnie przejdziemy do naszego Sanktuarium Relikwii Krzyża, na zakończenie marszu Ksiądz Biskup Marek Mendyk odprawi Mszę św. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

 

 1. Panowie z Rady Parafialnej będą dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła, zbierać ofiary na cele remontowe naszej parafii.

 

 1. Próba dla dzieci komunijnych w poniedziałki i w środy o godz. 18.30. Zaczynamy próby 15, 17 kwietnia, następnie w 22, 24 kwietnia oraz
  29 kwietnia i 6, 8 maja. Próby są obowiązkowe. Spotkanie dla rodziców w niedzielę 21 kwietnia po Mszy św. o godz. 13.00. Więcej informacje
  u księdza Łukasza.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny
  i Niedziela. Gazety dostępne w zakrystii. Możemy również nabywać przy wyjściu z kościoła bezpłatne gazetki ewangelizacyjne Dobra Nowina.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

07.04.2024r.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny, naszego miasta, parafii i całego świata wypraszając dar Miłosierdzia.

 

 1. Zmian tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 8.30

 

 1. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która z racji Wielkiego Tygodnia została przeniesiona na ten dzień. W kościele w Polsce jest to Dzień Świętości Życia. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla członków Żywego Różańca.

 

 1. W czwartek 11 kwietnia przypada Światowy Dzień Choroby Parkinsona. Zapraszamy na Mszy Św. w tej intencji na godz. 9.00. W tym dniu równie będziemy obchodzić 25 rocznicę powstania stowarzyszenia. Więcej informacji
  i szczegóły na plakatach.

 

 1. W następną niedzielę 14 kwietnia zapraszamy na II Marsz Papieski. Marsz wyruszy o godz. 15.00 z parafii św. Wojciecha (Piaskowa Góra) i przejdzie do naszego Sanktuarium Relikwii Krzyża św. Około godz. 16.00 na zakończenie marszu uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bp Marka Mendyka Biskupa Świdnickiego. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

 

 1. Za tydzień po każdej Mszy Św. panowie z Rady Parafialnej będą, przy wyjęciu z kościoła, zbierali ofiary na cele remontowe naszej parafii.

 

 1. Księża odwiedzą chorych z komunią św. w sobotę 13 kwietnia.

 

 

 1. Próba dla dzieci komunijnych w poniedziałki i w środy o godz. 18.30. Zaczynamy próby 15, 17 kwietnia, następnie w 22, 24 kwietnia oraz 29 kwietnia, 6, 8 maja. Próby są obowiązkowe. Spotkanie dla rodziców w niedzielę
  21 kwietnia po Mszy św. o godz. 13.00. Więcej informacje u księdza Łukasza.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny
  i Niedziela. Gazety dostępne w zakrystii.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

31.03.2024r.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne, niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi Wam i Waszym rodzinom. Niech zwycięzca śmierci wspiera was łaską zdrowia i swoimi darami. Niech tajemnica Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełnia wasze serca radością.

 

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejna Msza św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

 

 1. Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego. Jutro zbiórka ofiar do puszek na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

 

 1. Do najbliższej niedzieli, która będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Wielkanocna. Dni Oktawy to jedna wielka niedziela, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź św. rano w trakcie Mszy św., po południu spowiedź od godz. 17.30. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót i Msze Św. o godz. 9.00. W następną niedzielę zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.30. Księża odwiedzą chorych z komunią św. w sobotę 13 kwietnia.

 

 

 1. W następną niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny, naszego miasta, parafii i całego świata wypraszając dar Miłosierdzia.

 

 1. Już dziś zapraszamy na II Marsz Papieski, który odbędzie się 14 kwietnia. Marsz wyruszy o godz. 15.00 z parafii św. Wojciecha (Piaskowa Góra) i przejdzie do naszego Sanktuarium Relikwii Krzyża św. Około godz. 16.00 na zakończenie marszu uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bp Marka Mendyka Biskupa Świdnickiego. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

 

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za pomoc i zaangażowanie w Triduum Paschalne, za przygotowanie i pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny
  i Niedziela. Gazety dostępne w zakrystii.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

24.03.2024r.

 

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

 

 1. Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.

 

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na ostatnie już w tym roku GORZKIE ŻALE. Tradycyjne ofiary na tace przeznaczone są na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. W poniedziałek 25 marca po Mszy św. wieczornej, zapraszamy wszystkie grupy parafialne do pomocy przy przygotowaniu wystroju kościoła na Święta Wielkanocne.

 

 1. Jutro 25 marca przypada 20 rocznica ustanowienia diecezji świdnickiej, sakry biskupiej oraz ingresu I Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca do katedry świdnickiej. Ks. Biskupa Ignacego oraz naszego obecnego pasterza Ks. Biskupa Marka Mendyka polecamy modlitwą wiernych.

 

 1. Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

 

 1. Dziękujemy naszym Parafianom za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcamy Wszystkich do udziału w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM. Liturgia w WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ
  o godz. 18:00.

 

 1. WIELKI CZWARTEK – to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Po uroczystej Eucharystii WIECZERZY PAŃSKIEJ nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracyjnego tzw. „Ciemnicy” – adoracja będzie trwała do godz. 22:00. Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach, których Bóg postawił na drogach naszego życia.

 

 1. WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy świętej w centrum Liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż, który będziemy adorowali. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 22:00

 

 1. W WIELKI PIĄTEK o godz. 9:00 w kościele odprawimy DROGĘ KRZYŻOWĄ, Po południu o godz. 15.00.

 

 1. W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 8:00 będzie sprawować poranną modlitwę Kościoła – Jutrznia.

 

 1. W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Liturgia WIELKIEJ SOBOTY rozpocznie się o godz. 18:00 i składać się będzie: z liturgii światła, Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz uroczystej Mszy Świętej WIGILII PASCHALNEJ.

 

 1. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny w kościele i przed kościołem. W czasie poświęcenia pokarmów będziemy zbierać tacę, która będzie naszą jałmużną wielkopostną przeznaczą dla potrzebujących oraz na utrzymanie naszej Jadłodajni, w której każdego dnia żywimy 180 osób.

 

 1. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. REZUREKCYJNA z procesją o godz. 6:00. Przypominamy, że w tym dniu nie mam Mszy św. o godz. 7.00

 

 1. Kancelaria parafialna jak co roku w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek czynna do godz. 17.00. W Wielką Sobotę – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela. Do nabycia świece caritas – paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł., palmy oraz dekoracje wielkanocne.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 

17.03.2024r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 

- we wtorek – Św. Józefa Obl. – uroczystość

 

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

 

 1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. homilie głosi ks. podpułkownik Jarzy Rząsowski kapelan wojsk amerykańskich, który chce nas zachęcić abyśmy wstąpienia do ruchu apostolstwa świeckich jakim jest Akcja Katolicka. Spotkanie dla osób zainteresowanych w najbliższy wtorek 19 marca po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy.

 

 1. Rada Parafialna, w minioną niedzielę, zebrała kwotę 8700 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Droga Krzyżowa ulicami Podzamcza odbędzie się 22 marca po Mszy św. wieczornej. W tym roku idziemy ulicą senatorską i forteczną. Na procesję prosimy zabrać świece i latarki. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

 

 1. Dzisiaj oraz za tydzień zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 

 1. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci z palmami do przedsionka kościoła, tam rozpoczniemy liturgie i procesje z palmami.

 

 

 1. W dniach od 16.03. – 24.03. w Polsce odmawiana jest nowenna w intencji Ojczyzny. „Akcja 21:20” zachęca do modlitwy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 by potem o godz. 21.20 rozpocząć modlitwę „Ojcze Nasz i „Zdrowaś Mario” oraz modlitwy w intencji ojczyzny np.: ks. Piotra Skargi.

 

 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela. Gazety dostępne w zakrystii. W zakrystii są również do nabycia paschaliki wielkanocne, czyli świece Caritas w cenie 10 zł., a także palmy. W następną niedzielę będziemy mogli nabyć palmy w przedsionku kościoła.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: