MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA


 

 

I Komunia Święta miała miejsce 13. maja 2023.

 

Uroczystość przystąpienia naszych dzieci do I Komunii Świętej była niezwykłym wydarzeniem pełnym radości i wzruszeń. Dzisiaj miało miejsce to ważne wydarzenie dla 88 wspaniałych dzieci. Ich uśmiechy, zamyślenie i czystość serc wypełniały nasze sanktuarium radością.


Podczas mszy świętej Ksiądz Prałat Jan Gargasewicz wygłosił poruszającą homilię, która pozostawiła w naszych sercach głębokie wrażenie. Ksiądz Prałat Jan podkreślił, jak ważne jest spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie i jak to spotkanie może przemieniać nasze życie. Wskazał, że to właśnie przez Eucharystię możemy być głęboko zjednoczeni z Chrystusem i przyczyniać się do nawrócenia i pojednania.


Przyjmując I Komunię Świętą te 88 dzieci doświadczyło obecności Jezusa w swoim życiu w sposób szczególny. To był moment, w którym otworzyły swoje serca na przyjęcie Jego Ciała. Ich czystość i prostota serca były wzruszające i zachęcające dla nas wszystkich do kontemplacji tajemnicy Eucharystii.


Dziękujemy rodzicom i rodzinom tych dzieci, którzy poprzez swoją wiarę i wsparcie przygotowali je do tego ważnego momentu.
Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy im błogosławieństwa, a także niech nasze modlitwy towarzyszą im w ich dalszej drodze wiary.
Pragniemy również zaznaczyć, że Biały Tydzień to czas refleksji i pogłębiania relacji z Jezusem po otrzymaniu I Komunii Świętej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które przystąpiły do tego sakramentu, a także ich rodziny, do udziału w Białym Tygodniu.


Biały Tydzień to okazja do kontynuowania spotkań z Jezusem w sakramencie Eucharystii poprzez codzienne uczestnictwo we Mszy Świętej i osobistą modlitwę. To czas na głębsze zrozumienie znaczenia tego sakramentu i rozwijanie więzi z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Niech ten czas będzie dla wszystkich okazją do umocnienia wiary i doświadczenia jeszcze głębszej miłości Bożej.

 


Informacje dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej

w roku szkolnym 2023/2024


1. Termin I Komunii Świętej zostanie ogłoszony we wrześniu 2023 na pierwszym spotkaniu organizacyjnym

2. Do I Komunii Świętej przygotowują się dzieci należące do naszej parafii, a więc dzieci mieszkające przy ulicach: Forteczna, Kasztelańska, Poselska, Jana Pawła II, Palisadowa, Senatorska, Blankowa, Grodzka (numery parzyste 2-54)

3. Rodzice dzieci, które nie należą do naszej parafii, we wrześniu 2023 muszą dostarczyć od swojego Proboszcza pozwolenie na przygotowanie do I Komunii Świętej i Jej przyjęcie w naszej parafii. Zaświadczenie należy dostarczyć do Kancelarii Parafialnej w godzinach jej urzędowania lub do księdza odpowiedzialnego za przygotowania.

4. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia dziecka w katechezie szkolnej

 

 

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: