MENU

 


 

Licznik odwiedzin

660765
WszystkieWszystkie660765

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 23.09.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy

W czwartek - św. Wincentego a Paulo, prezb.

W piątek – św. Wacława, męcz.

W sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Wszystkim, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wielu łask Bożych i i opieki Matki Najświętszej 

2.   Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji ks. Mateusza z racji Jego imienin. Po tej Eucharystii, będziemy, również rozdawać dzieciom komunijnych indeksy do przygotowania komunijnego.

3.   Osoby, które potrafią grać na gitarze zapraszamy i zachęcamy do włączenia się do współpracy w prowadzeniu scholki dziecięcej. Te osoby prosimy o kontakt z ks. Dawidem.

4.   Jutro na godz. 16.00 zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę.

5.   W sobotę 6 października w Sali parafialnej będziemy organizować zabawę parafialną. Ta zabawa będzie trwać od godziny 20.00 do 04.00. Bilety będzie rozprowadzać Rada Parafialna. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Serdecznie zapraszamy Parafia do wzięcia udziału w tej zabawie.

6.   Od października dla rodziców i chrzestnych będziemy przeprowadzać konferencje przedchrzcielne. Każda taka konferencja będzie w drugą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy św. w Sali nr 11. Zatem na 13 października zapraszamy rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w październiku. Taka konferencja będzie się odbywać w każdym miesiącu dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w danym miesiącu.

7.   Ks. bp Ignacy Dec zapraszam 6 października do Barda, na pielgrzymkę Żywego Różańca. Zachęcamy serdecznie Parafian do udziału w tej pielgrzymce, zwłaszcza osoby należące do kół Żywego Różańca.

8.   Ks. Mateusz odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę 29 września.

9.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką.

10.   Życzymy Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

 

Umiłowani Diecezjanie,

w sobotę 6 X br. po raz kolejny udamy się z pielgrzymką wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Zapraszam duszpasterzy i wszystkich modlących się na różańcu do wspólnego pielgrzymowania w I sobotę października, by za przyczyną Królowej Różańca Świętego powierzać Panu Bogu nasze radości i troski.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 konferencją poświęconą św. o. Maksymilianowi Kolbe, wielkiemu czcicielowi Matki Najświętszej i orędownikowi modlitwy różańcowej. Konferencję wygłosi o. Mieczysław Pośpiech, franciszkanin. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. koncelebrowana,  po której nastąpi czas na posiłek a ok. godz. 13.30 wyruszymy, na miarę naszych sił, z modlitwą na Dróżki Różańcowe. Zakończeniem naszej pielgrzymki będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w bardziej bazylice.

Zachęcam byśmy licznie, jak co roku, stawili się u Matki Bożej w Jej sanktuarium, by razem z Nią, poprzez Różaniec Św., umocnić naszą wiarę i miłość do Boga, Kościoła i Ojczyzny.

Wszystkich diecezjan polecam w modlitwie przemożnemu wstawiennictwu Matki Najświętszej.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

WSPÓLNOTY