Wałbrzych, 25.12.2017 r.

1.   Drodzy nasi Parafianie i Goście przyjmijcie od Księży pracujących w naszej Parafii – Ks. Proboszcza Jana, Ks. Pawła, Ks. Mateusza,  Ks. Marcina i Ks. Dawida serdeczne życzenia, aby Jezus jak najpełniej był obecny w Waszym życiu, pracy, nauce. Niech Boża Dziecina napełnia Was swym światłem i pokojem. Życzymy Wam – by w Waszych Rodzinach panowała miłość, szacunek i wzajemna życzliwość. Zanieście nasze życzenia chorym i samotnym – niech Jezus przyniesie im nadzieję i umocnienie. Życzymy naszym Parafianom i Gościom, aby świąteczne dni upłynęły Wam w dobrym zdrowiu i radości.

Słowa tych życzeń kierujemy również do grup działających w naszej parafii, do: Żywego Różańca, Duszpasterstwa Młodzieży, Chóru Parafialnego, Scholki Dziecięcej i Młodzieżowej, Domowego Kościoła, Odnowy w Duchu Św.,  Eucharystycznego Ruchu Młodych, Liturgicznej Służby Ołtarza, Bractwa Krzyża Św., Towarzystwa Przyjaciół Świdnickiego Seminarium, Grupy Biblijnej, Wspólnoty Dom Boży. Te wszystkie grupy są motorem życia parafialnego. Niech Ten, który urodził się w betlejemskiej szopie, będzie dla was celem wszystkich waszych działań i poczynań dla dobra Kościoła, a której częścią jest parafia.

2.   Z tego miejsca chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przygotowali tak pięknie, naszą świątynię do świąt Narodzenia Pańskiego. Szczególnie dziękujemy Panu Waldemarowi KUDRYKOWI, który włożył wielu trudu i pracy w przygotowanie naszej szopki Bożonarodzeniowej, która zachwyca nasze oczy i serca.

3.   Jutro drugi dzień świąt – liturgiczne wspomnienie św. Szczepana. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet  Lubelski.

4.   We środę 27 grudnia, święto Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo wina, które następnie wierni będą mogli skosztować.  W tym dniu również nasz ks. Proboszcz Jan Gargasewicz, przeżywa swoje święto patronalne - Imieniny. Uroczysta Msza św. imieninowa w intencji ks. Proboszcza Jana odbędzie się w najbliższą środę  27 grudnia o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Parafian, oraz poszczególne grupy parafialne. Naszego solenizanta - ks. Proboszcza Jana, polecamy modlitwom Parafian i Gości.

5.   W sobotę - 30 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Wszystkich Zmarłych Parafian, których odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku w tym kończącym się  2017 roku. Zapraszamy Rodziny, Znajomych i Sąsiadów do wspólnej modlitwy za drogich nam zmarłych.

6.   W niedzielę 31 grudnia zapraszamy na Mszę św. na zakończenie starego roku na godz. 18:00. W tym dniu, również, zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.

7.   Wizytę kolędową  rozpoczniemy 2 stycznia 2018 r. – od ul. Palisadowej i Blankowej. Plan kolędy na pierwszy tydzień po Nowym Roku przedstawia się następująco:

PALISADOWA 2,

BLANKOWA parzyste: 2,8,10,2,14,16,18 ; nieparzyste: 1,3,5,7,9,11,13,15

PALISADOWA 4

BLANKOWA parzyste: 20,22,24,26,28,30 ; nieparzyste: 17,19,23,25,27,

29,31,33

PALISADOWA 6

BLANKOWA parzyste: 32,34,36,38,40, 42,44,44A,46 :  nieparzyste: 35,37, 39,41

8.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym roku przez Parafian i Gości. Niech Bóg wynagradza swoimi łaskami wszelką dobroć i życzliwość, którą czynicie wobec naszego wspólnego dobra jakim jest parafia.

9.   Na radosne świętowanie ziemskich narodzin Syna Bożego przyjmijmy błogosławieństwo Kościoła.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz