Wałbrzych, 23.10.2016 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

Piątek-    Święto, Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Wszystkim naszym Parafianom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. Tydzień Misyjny, zachęcamy do modlitwy w intencji misji świętych. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje św.
  1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętne osoby , które chcą należeć do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, na pierwsze spotkanie organizacyjne. Szczególnie zapraszamy rodziny kapłanów i osób zakonnych.
  1. Jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
  1. Mateusz Kulig, odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę (29.10.2016 r.).
  1. 16 października podczas każdej Mszy św. liczyliśmy ilu naszych Parafian uczęszcza na niedzielną Eucharystię, oraz ile osób przystępuje do Komunii św. Moi Drodzy, w czasie ostatniej niedzieli na wszystkich Mszach św. było  2392 osób. Natomiast do Komunii św. przystąpiło 1152 osób, w tym kobiet przystępujących do Komunii św. 754, natomiast mężczyzn 398.
  1. Zbliża się miesiąc LISTOPAD, w którym będziemy modlić się na różańcu oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH. Przypominamy, że w naszym kościele, każdego dnia odprawiane będzie  specjalne nabożeństwo za zmarłych polecanych w danym dniu w wypominkach,  oraz za tych zmarłych, po nabożeństwie, będzie sprawowana Msza św. o godzinie  1800.  Prosimy o czytelne wypełnianie kart wypominkowych i podanie ulicy i numeru bramy zamieszkania ofiarodawcy. Karty wypominkowe wyłożone są na stoliku za ławkami.W dniu dzisiejszym po Mszach św. w przedsionku  kościoła  będziemy przyjmować na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które będziemy celebrować 1 i 2 listopada.
  1. Trwa rekrutacja na I rok studiów zaocznych w świdnickim punkcie dydaktycznym wrocławskiego Papieskiego Wydziału Teologicznego. Mogą zgłaszać się zarówno młodzi absolwenci liceów, jak również osoby starsze, które pragną pogłębić swoją wiedzę teologiczną lub zaangażować się mocniej w życie Kościoła. Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://www.seminarium.swidnica.pl
  2. W agendzie parafialnej po Mszy św. w dniu dzisiejszym, możemy nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego  oraz dewocjonalia.
  3. Na radosne świętowanie Niedzieli przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO w związku z III Rekolekcjami Diecezjalnymi

Umiłowani Diecezjanie, przybliża się uroczyste zakończenie Roku Miłosierdzia. Za nami Wielka Pokuta Polaków na Jasnej Górze a przed nami narodowy Akt oddania się Chrystusowi w krakowskich Łagiewnikach. W naszej diecezji czas jubileuszowej łaski chcemy przeżyć wspólnie w ramach III Rekolekcji Diecezjalnych organizowanych pod hasłem „Bóg wskrzesza miłosierdziem”. Prowadzącym rekolekcje tym razem będzie ks. Krzysztof Kralka SAC, znany konferencjonista i ewangelizator. Swoje rekolekcyjne skupienie będą mieli najpierw w Wambierzycach księża i siostry zakonne. Na sobotę, 5 listopada, do hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu zapraszam gorąco młodzież naszej diecezji a dzień później na niedzielę, 6 listopada, do tego samego miejsca zapraszam Was drodzy diecezjanie. Poprzednie rekolekcje pokazały, że czas spotkania osób z różnych parafii i wspólnot owocuje duchowym ożywieniem i wzmacnia ewangelizacyjny zapał. Zachęcam każdego, by skorzystał z daru rekolekcji związanych z wyjątkowym doświadczeniem niepowtarzalnej wspólnoty Kościoła zgromadzonego na słuchaniu Ewangelii i celebrowaniu Eucharystii. Udział w rekolekcyjnych spotkaniach związany jest z wcześniejszą rejestracją, której dokonać należy przez stronę internetową diecezji.

Zapraszając Was Drodzy do Wałbrzycha, proszę duszpasterzy i świeckich liderów, by pomogli wszystkim chętnym włączyć się w diecezjalne, świętowanie czasu rekolekcji.

Dziękując Bogu za Jego dzieła, powierzam każdego Matce Bożej Miłosierdzia i udzielam pasterskiego błogosławieństwa

+ Ignacy Dec - Biskup Świdnicki