MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

14.01.2024r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 

- w środę – Św. Antoniego

- w piątek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

 1. Dzisiaj Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy św., będzie zbierała ofiary na cele remontowe naszej parafii. Za wsparcie modlitewne
  i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Trwa wizyta kolędowa. Przychodzimy do Was z modlitwą i błogosławieństwem na progu nowego roku. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 1600, a w soboty od godz. 15.00. W dniu kolędy ministranci będę pukać lub dzwonić dzwonkiem do drzwi. Ze względu na sytuacje która wytworzyła się wokół kościoła i bezpieczeństwo ministrantów, nie wysyłamy dzień wcześniej ministrantów, aby zapowiadali kolędę. Prosimy, aby podczas wizyty duszpasterskiej Rodzina była zebrana w miarę możliwości w komplecie. Prosimy też, by przygotować krzyż, świece i Pismo Święte oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.

 

 1. W tym tygodniu kolęda na ulicy Fortecznej. Szczegółowy plan kolędy w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii a także na facebooku.

 

 1. Kolęda dodatkowa odbędzie się w niedzielę 4 lutego od godz. 15.00. Osoby, które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie przyjęły wizyty duszpasterskiej, mogą zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii po Mszach św. bądź kancelarii parafialnej.

 

 1. W czwartek rozpocznie się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno w sercu modlitwę Jezusa Chrystusa zanoszoną do Ojca, …aby wszyscy byli jedno… i dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan. Nasza Parafia włącza się w ten Tydzień modlitwy w ramach naszej Diecezji. Stąd w naszym kościele Msza św. o jedność chrześcijan będzie odprawiona w czwartek 25 stycznia o godz. 18.00.

 

 1. INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH: W niedzielę
  04 lutego 2024r. zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. o godz. 13.00.
  Po Mszy spotkanie dla rodziców.

 

 1. Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

 

 1. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: