OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

24.12.2023r.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu. Msze św. do południa tak, jak w każdą niedzielę. Ze względu na wieczór wigilijny, nie będzie Mszy wieczornej. Pamiętajmy, aby kolację wigilijną rozpocząć od fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwie. Przełammy się poświęconym opłatkiem. W nocy zapraszamy na Pasterkę w naszym sanktuarium o godz. 22.00 i 24.00.

1. W zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki.

1. W minioną niedzielę Rada Parafialna na cele remontowe zebrała kwotę 10616 zł.i 25 euro. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W poniedziałek 25 grudnia Boże Narodzenie. Msze św. w porządku niedzielnym. W TYM DNIU NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZINIE 7.00.

1. We wtorek 26 grudnia drugi dzień świąt – liturgiczne wspomnienie św. Szczepana. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Zbiórka do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Diecezji Świdnickiej.

1. W środę 27 grudnia, święto Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi błogosławieństwo wina, które następnie wierni będą mogli skosztować.  W tym dniu również nasz ks. Proboszcz Jan Gargasewicz, przeżywa swoje imieniny. Msza św. w intencji ks. Proboszcza Jana o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich parafian oraz wszystkie grupy parafialne.

1. W czwartek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę kolędową. Przychodzimy do Was z modlitwą i błogosławieństwem na progu nowego roku. Kolędę rozpoczynamy od godz. 1600, a w soboty od godz. 15.00. Prosimy, aby podczas wizyty duszpasterskiej Rodzina była zebrana w miarę możliwości w komplecie. Prosimy też, by przygotować krzyż, świece i Pismo Święte oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży podpisane przez katechetę.

1. W sobotę 30 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych parafian, których odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku w tym kończącym się 2023 roku. Zapraszamy Rodziny, Znajomych i Sąsiadów do wspólnej modlitwy za drogich nam zmarłych.

1. W następną niedzielę 31 grudnia. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy na Mszę św. na zakończenie starego roku na godz. 1800. W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych instytucji związanych z duszpasterstwem rodzin.

1. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Dostępne są świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, dużą świecę możemy kupić za 20 zł, małe świece 10 zł. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.