MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

03.12.2023r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 

- w czwartek – Św. Ambrożeja, biskupa i doktora Kościoła

- w piątek – Niepokalane Poczęcie NMP – Uroczystość

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

 

 1. Rozpoczynamy dziś w Kościele ADWENT. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest to również czas, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Boga na końcu czasów. Zachęcamy do udziału w RORATACH Mszach św. wotywnych ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie dzieci i młodzież, na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 18:00.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej święty czas Rekolekcji Adwentowych. Głosi je dla nas o. Mieczysław Babraj – dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Bukowinie Tatrzańskiej. Nauki rekolekcyjne
  w niedziele podczas każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału
  w rekolekcjach.

 

 1. Spowiedź rekolekcyjna w środę. Rano od godz. 8.00 do 9.00, wieczorem od godz. 16.30 do 18.00

 

 1. Możemy nabywać poświęcone opłatki. Po zakończonej każdej Mszy św. z tyłu kościoła u pani Ewy. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie kościoła i ogrzewanie salek parafialnych w których spotykają się grupy. UWAGA! Parafia nie rozprowadza opłatków po mieszkaniach naszego osiedla. Nie wysyłamy ani ministrantów, ani przedstawicieli rady parafialnej. Jeśli ktoś zapuka do twoich drzwi z opłatkami podając, że jest z parafii, będzie to – oszust i naciągacz.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 

 1. INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH: Informujemy, że poświęcenie medalików i modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się w piątek 08 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00. Medaliki i modlitewniki można nabyć w agendzie parafialnej.

 

 1. W następną Niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Dostępne są już świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, dużą świecę możemy kupić za 20 zł, małą za 10 zł. Możemy już nabyć kartki świąteczne z przesłaniem religijnym oraz kalendarze na 2024r., a także, Ewangelie na każdy dzień 2024. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: