MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

26.11.2023r.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w czwartek – Św. Andrzeja, Apostoła - święto 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

 

  1. W następną niedzielę 03 grudnia (I Niedziela Adwentu) rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej święty czas Rekolekcji Adwentowych. Wygłosi je dla nas Ks. Tomasz Marcinek Redemptorysta z Wrocławia. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału
    w rekolekcjach.

 

  1. Spowiedź rekolekcyjna w środę. Rano od godz. 8.00 do 9.00, wieczorem od godz. 16.30 do 18.00

 

  1. Możemy nabywać poświęcone opłatki. Po zakończonej każdej Mszy św. z tyłu kościoła u pani Ewy. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie kościoła i ogrzewanie salek parafialnych w których spotykają się grupy. UWAGA! Parafia nie rozprowadza opłatków po mieszkaniach naszego osiedla. Nie wysyłamy ani ministrantów, ani przedstawicieli rady parafialnej. Jeśli ktoś zapuka do twoich drzwi z opłatkami podając, że jest z parafii, będzie to – oszust  i naciągacz. 
  1. INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH: W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie obowiązkowe spotkanie w sprawie dokonania wyboru wersji wykończenia strojów liturgicznych oraz spotkanie i wybór oferty fotografa. Informujemy, że poświęcenie medalików i modlitewników dzieciom pierwszokomunijnym odbędzie się w piątek 08 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00. Medaliki i modlitewniki można nabyć w agendzie parafialnej.

 

  1. Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

 

  1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz dokończenia budowy nowych kościołów w diecezji.

 

  1. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Dostępne są już świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, dużą świecę możemy kupić za 20 zł, małą za 10 zł. Możemy już nabyć kartki świąteczne z przesłaniem religijnym oraz kalendarze na 2024r., a także, Ewangelie na każdy dzień 2024. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

 

  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: