03.09.2023r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w piątek – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – święto

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 8.30.

2.   W tym tygodniu obchodzić będziemy I czwartek miesiąca. Na godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej za powołania i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne Towarzystwo Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego, Apostolat Margaretka oraz wszystkie osoby, którym jest bliska modlitwa za powołanych.

3.   Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do wspólnej modlitwy o godz. 11.30 z racji nowego roku szkolno – katechetycznego. Na tej Mszy św. poświecimy dzieciom tornistry i przybory szkolne.

4.   INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH. W naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 11.05.2024r., o godz. 11.00. Rocznica Komunii Świętej natomiast w Uroczystość Bożego Ciała w czwartek 30.05.2024r. o godz. 10.00.

W następną niedzielę 10.09.2023r. po Mszy św. o godz. 11.30 pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych.

5.   Od 8 do 15 września trwać będzie Nowenna i Jerycho różańcowe przed uroczystością MB Bolesnej Patronki Miasta Wałbrzycha. Do włączenia się w to modlitewne czuwanie zaprasza parafia Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Nasza parafia ma wyznaczony dzień czuwania na wtorek 12 września na godz. 20.00 – wtedy będziemy sprawować Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wałbrzychu, przy parafii Aniołów Stróżów. Zachęcamy Parafian do włączenie się w to modlitewne czuwanie.

6.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU” Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy i piątki.

7.   W następna niedziele, po każdej Mszy św., Rada Parafialna przy wyjściu z kościoła, będzie zbierać ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

9.   Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia, a wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny darów Ducha Św. oraz opieki Maryi.