MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23. 04 2023

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek – Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski - uroczystość
- we wtorek – Św. Marka, Ewangelisty - święto

1. Dzisiejszą niedzielą zaczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?”. Zachęcamy, by w tym czasie szczególnie zwrócić uwagę na osobistą lekturę Pisma Świętego.

2. Rada Parafialna, w minioną niedzielę, zebrała kwotę 7321 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Ksiądz Wojciech w poniedziałek (24 kwietnia) przeżywa dzień swoich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszego solenizanta na Mszę św. o godz. 18.00.

4. W poniedziałek (24 kwietnia), po Mszy św. wieczornej, zapraszamy chętnych panów i panie z poszczególnych grup parafialnych i nie tylko do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

5. We wtorek (25 kwietnia), w święto św. Marka Ewangelisty, swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki. Najdostojniejszego Solenizanta polecamy modlitwie, upraszając za przyczyną Świętego Patrona potrzebne łaski.

6. Dzisiaj na terenie miasta Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego zostanie przeprowadzona „Żonkilowa kwesta” na rzecz utrzymania Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. W naszym sanktuarium kwesta po każdej Mszy św.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania. Módlmy się o święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na seminarium.

8. Próba dla dzieci komunijnych w czwartek i w piątek o godz. 18.30. W tym tygodniu 27,28 kwietnia, następnie w 4,5 maja oraz 11,12 maja, Próby są obowiązkowe. Więcej informacje u księdza Łukasza.

9. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w naszym sanktuarium 21 maja o godz. 11.30, W sprawie rocznicy prosimy, aby się kontaktować z ks. Wojciechem.

10. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 10 do 17 lipca 2023r. odbędzie się jutro o godz. 18.30. W tym dniu wpłacamy drugą ratę 1000 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Całkowity koszt pielgrzymki to 4200zł + 50 euro. Więcej informacji u księdza Łukasza.

11. Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: