MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.02.2023r.

1.   Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

2.   22 lutego w środę popielcową rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać do soboty. Wygłosi je w naszej wspólnocie o. Witold Baran – Redemptorysta. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, będziemy sprawować o godz. 6:30, 7.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00, 12.00, 16.00 i o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli 3 posiłki bezmięsne w tym dwa posiłki lekkie i jeden do syta. Od czwartku do soboty Msza św. z nauką rekolekcyjną na Mszy św. o godz. 9.00 i o godz. 18.00. 

Spowiedź rekolekcyjna w sobotę od godz. 8.00 do 9.00 oraz po południu od 16.00 do 18.00.

3.   W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w  piątek rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

4.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

5.   W pierwszy piątek Wielkiego Postu – 24 lutego, już po raz siódmy będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech i przestępstwo wykorzystania seksualnego. Tego dnia bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, będzie przewodniczył w katedrze świdnickiej Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 oraz Eucharystii o godz. 18.00 w intencji osób skrzywdzonych oraz w intencji wynagradzającej za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Tym samym, w duchu łączności wraz z całym Kościołem, zachęcamy duszpasterzy i wiernych naszej diecezji do osobistej i wspólnotowej modlitwy oraz pokuty.

6.   W minioną niedzielę rada parafialna na cele remontowe parafii zebrała 7211,32 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7.   W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

8.   05 marca o godz. 10.30 w sali parafialnej nastąpi odbiór strojów komunijnych.

9.   Rozpoczęcie nauk przedmałżeńskich w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze w sobotę 25 lutego o godz. 17.00. Bliższe informacje w tamtej parafii. 

10.   Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: