MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.01.2023r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy

- wewtorek – Św. Jan Bosko, prezb.

- w czwartek – Ofiarowanie Pańskie – święto

Naszym Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzymy obfitości Bożych łask.

1.   W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek miesiąca - zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do modlitwy szczególnie rodziny kapłanów i osób zakonnych oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej i członków Apostolatu Margaretka, na godz. 17.30 - na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołanych i o nowe powołania. W pierwszy piątek miesiącaspowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00. W pierwszą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu księża odwiedzą chorych z komunią św.

2.   W następną niedzielę przypada I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja eucharystyczna,po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

3.   Dzisiaj po każdej Mszy św. wspólnota Dom Boży, będzie kierować do nas zaproszenie poparte świadectwem wiary na kolejny Kurs Alfa.

4.   Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

5.   Dzisiaj po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby kościoła katedralnego.

6.   W poniedziałek 30 stycznia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30,zapraszamy chętnych panów i panie z poszczególnych grup parafialnych i nie tylko do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

7.   W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej dokonamy obrzędu błogosławienia świec gromnicznych. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby utrzymania zakonów klauzurowych.

8.   W piątek 3 lutego, obowiązkowe spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Młodzież przynosi indeksy.

9.   Pielgrzymka do miejsc objawień Matki Bożej w Fatimie organizowana będzie naszej parafii od 10 do 17.07.2023r. Koszt 4200 zł. + 50 euro W cenę wliczony jest przelot samolotem, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji u ks. Łukasza.

10. W agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: