MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1764139
WszystkieWszystkie1764139

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2022r.

Drodzy Parafianie oraz Szanowni Goście naszej wspólnoty parafialnej!
Na czas radosnego świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia składamy Wam najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony Pan i Zbawiciel ubogaci Wasze serca uświęcającą obecnością swej łaski. Niech miłość, radość, pokój i nadzieja, które przenikają nasze serca w tych dniach, umocnią nas i staną się Bożonarodzeniowym darem dla wszystkich, których spotkamy. Błogosławionych, rodzinnych, pełnych radosnej nadziei świąt Narodzenia Pańskiego, przenikniętych wiarą i przeżytychw serdecznej łączności z Bogiem
i bliźnimi.Duszpasterze parafii.

 

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek – Św. Szczepana – Święto

- we wtorek – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Święto

- w środę – Świętych Młodzianków, męcz. – Święto

- w piątek – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Święto

1.   Jutro, w drugi dzień świąt wspominać będziemy św. Szczepana, męczennika. Msze Święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Tego dnia po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2.   We wtorek 27 grudnia, święto Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo wina. W tym dniu również nasz ksiądz Proboszcz Jan Gargasewicz, przeżywa swoje święto patronalne - Imieniny. Uroczysta Msza św. imieninowaw intencji księdza Proboszcza Jana odbędzie się we wtorek 27 grudnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Parafian oraz poszczególne grupy parafialne. Naszego solenizanta – księdza Proboszcza Jana, polecamy modlitwom Parafian i Gości.

3.   W tym roku wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” odbywać się będzie na Zaproszenia. Wizytę duszpasterską zaczniemy od poniedziałku 02 stycznia 2023r. W niedzielę 01 stycznia podamy szczegóły i kolejność odwiedzanych ulic. Ta informacja pojawi się także na stronie internetowej naszej parafii oraz facebooku.

4.   W piątek - 30 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Wszystkich Zmarłych Parafian, których odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku w tym kończącym się 2022 roku. Zapraszamy Rodziny, Znajomych i Sąsiadów do wspólnej modlitwy za drogich nam zmarłych

5.   W sobotę, kończymy Rok 2022. Chcemy podziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie było naszym udziałem w kończącym się roku, dlatego o godzinie 18:00 Eucharystia dziękczynna za rok Bożej opieki nad naszą wspólnotą parafialną,
z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku 2023.

6.   W niedzielę (1 stycznia) w Nowy Rok, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Mszę Święte sprawowane będą o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 7.00. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 8.30, zmiana tajemnic różańcowych.

7.   Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. Świąteczne wydanie Niedzieli i Gość Niedzielny dostępne w zakrystii.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY