MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.12.2022r.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W minioną niedzielę, Rada Parafialna, na cele remontowe zebrała kwotę 8270,50 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.   W zakrystii po każdej Mszy św. możemy nabywać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie kościoła i ogrzewanie salek parafialnych w których spotykają się grupy.

3.   W sobotę 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia, w tym dniunie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00- z racji wieczornych Mszy św. Pasterskich. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnych Stołów, by w gronie najbliższych oraz klimacie modlitewnego spotkania radować się tajemnicą Narodzin Pana Jezusa. Msze św. Pasterskiew naszej świątyni o godz. 22.00 i 24.00

4.   W Niedziele 25 grudnia Boże Narodzenie. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. W TYM DNIU NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZINIE 7.00.

5.   W poniedziałek 26 grudnia Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. W tym dniu również zbiórka do puszek na rzecz Seminarium oraz katolickie poradnie rodzinne w diecezji.

6.   We wtorek 27 grudnia, święto Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo wina. W tym dniu również nasz ksiądz Proboszcz Jan Gargasewicz, przeżywa swoje święto patronalne - Imieniny. Uroczysta Msza św. imieninowaw intencji księdza Proboszcza Jana odbędzie się we wtorek 27 grudnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich Parafian oraz poszczególne grupy parafialne. Naszego solenizanta – księdza Proboszcza Jana, polecamy modlitwom Parafian i Gości.

7.   W tym roku wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” odbywać się będzie na Zaproszenia. Wizytę duszpasterską zaczniemy od poniedziałku 02 stycznia 2023r. W niedzielę 01 stycznia podamy szczegóły i kolejność odwiedzanych ulic. Ta informacja pojawi się także na stronie internetowej naszej parafii oraz facebooku.

8.   W piątek - 30 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Wszystkich Zmarłych Parafian, których odprowadziliśmy na miejsce wiecznego odpoczynku w tym kończącym się 2022 roku. Zapraszamy Rodziny, Znajomych i Sąsiadów do wspólnej modlitwy za drogich nam zmarłych

9.   W agendzie parafialnej są dostępne świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, dużą świecę możemy kupić za 20 zł, małą za 10 zł. Zachęcamy również do lektury tygodników katolickich. Są dostępne kartki świąteczne z przesłaniem religijnym oraz kalendarze na 2023r.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: