31.10.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych.

wtorek – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

czwartek – Św. Karola Boromeusza

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   Ze względu na pandemią COVID-19, Penitencjaria Apostolska podtrzymuje zeszłoroczny dekret stanowiący, iż odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. Aby uzyskać odpust należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nawiedzić kościół lub cmentarz i odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. Odwiedzając groby najbliższych pamiętajmy przede wszystkim o największym dla nich darze: modlitwie, Mszy św. i Komunii św.

2.   Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawujemy w porządku niedzielnym. Msze św. zbiorowe za zmarłych w tym dniu będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła pani Ewa zapisuje intencje na Msze zbiorowe za zmarłych.

3.   We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00 . Oprócz Mszy św. o godz. 6.30, pozostałe Msze św. w tym dniu, będą Mszami św. zbiorowymi za zmarłych.

4.   W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek szczególnie pamiętajmy o zmarłych kapłanach oraz osobach konsekrowanych, w piątek spowiedź rano w czasie Mszy świętych, po południu od godz. 17.00 W sobotę z racji nabożeństw I- szo sobotnich na godz. 8.30 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, po różańcu Msza św.

5.   Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę 06 listopada.

6.   W miesiącu listopadzie Kościół prosi Boga o udzielenie Odpustu Zupełnego dla wszystkich wiernych zmarłych. Stąd jeden z kapłanów naszej parafii w dniach od 3 do 10 listopada będzie odprawiał Msze Św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich wiernych zmarłych polecanych w naszych wypominkach. My natomiast przychodząc na nabożeństwo wypominkowe ofiarujemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Mszę Św. i przyjętą komunię św. w intencji wiernych zmarłych, których polecamy w wypominkach.

7.   Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które będą sprawowane w dniach od 3 listopada o godz. 17.30. 3 listopada – będziemy polecać zmarłych z ulicy Fortecznej 2 – 30. Plan wypominek dostępny na stronie internetowej i w gablocie przy wyjściu z kościoła.

8.  Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

9.   Przypominamy o obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła oraz noszenie maseczek ochronnych. Dwa dezynfektory znajdują się przy wejściu do kościoła. Przypominamy również osobom, której przyjmują Komunię Św. na dłoń, aby Komunię Św. spożywać przy kapłanie, lewą rękę kładziemy na prawą
i prawą ręką bierzemy Komunię Św. i spożywamy.

10.. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła w Potrzebie.

11.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa a także Ewangelia na każdy dzień 2022r.

12.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.