03.10.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Św. Franciszka z Asyżu

wtorek – Św. Faustyny Kowalskiej

czwartek – NMP Różańcowej

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.  Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 8.30.

2.   Trwa miesiąc październik. Miesiąc poświęcony Matce Bożej - Pani Różańcowej. W naszym kościele tajemnice różańcowe rozważamy codziennie o godz. 17.30

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu w czwartek podczas nabożeństwa różańcowego.

4.  W następną niedzielę Rada Parafialna, przy wyjściu z kościoła będzie zbierała ofiary na cele remontowe parafii.

5.  W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym, można je nabyć w agendzie parafialnej, rozdamy Dzienniczki. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców w kościele.

6.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy figurze św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

7.   W najbliższą sobotę 09 października, odbędzie się Epilog Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej do Barda. Wyjście grupy wałbrzyskiej z Owiesna o godz. 8.00. Możliwość dojazdu autokarem. Zapisy i szczegóły w centrum pielgrzymkowym w naszej parafii u ks. Wojciecha.

8.   Zapraszamy młodzież z 7 i 8 kl. szkoły podstawowej, szkoły średniej oraz studentów na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątki o godz. 19.00 do domu parafialnego. Szczegóły u ks. Wojciecha.

9.   Wojciech zaprasza chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu pełniąc funkcję ministranta na zbiórkę dla kandydatów
w poniedziałek na godz. 17.00 do domu parafialnego.

10.  Spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Warszawy, Niepokalanowa, Szymanowa. odbędzie się 05 października, tj. we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Wtedy przynosimy pozostałą kwotę pieniędzy. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy. Koszt pielgrzymki 340zł/os. Informacje u ks. Łukasza.

11.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

12.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

13.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.