12.09.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

poniedziałek – Św. Jana Chryzostoma, bpa i dr Kocioła

wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Św., dla naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego. Tej Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył ks. inf. Józef Strugarek. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do modlitewnego udziału.

środa – w Wałbrzychu uroczystość MB Bolesnej – patronki miasta

czwartek - świętych męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

sobota – święto św. Stanisława KOSTKI, Patrona Polski

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W dniu dzisiejszym przypadnie pierwsza rocznica ingresu do katedry świdnickiej biskupa Marka Mendyka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Pasterza naszej diecezji.

2.   Od dziś, przez cały tydzień trwają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

3.   Zapraszamy dzisiaj od godz. 14.00 na Festyn Parafialny. W tym dniu nie gotujemy obiadów w domach tylko przychodzimy na festyn parafialny na kiełbaski z grilla, pyszną grochówkę, ciasto, kawę i herbatę. W tym dniu wiele atrakcji na nas czeka między innymi: zamki dmuchane dla dzieci, gry, zabawy, zespół grający i okazja do potańczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz gości.

4.  W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św., Rada Parafialna przy wyjściu z kościoła, będzie zbierać ofiary na cele remontowe parafii. Za wsparcie modlitewne i materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.  W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli MB Fatimskiej na nabożeństwo fatimskie, z racji 13 miesiąca. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy
w zakrystii.

6.  W następną niedzielę 19.09.2021r. na Mszy św. o godz. 11.30 rozdamy rodzicom dzieci komunijnych deklaracje komunijne. Obecność dzieci komunijnych i ich rodziców obowiązkowa.

7.   Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

8.  Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w poniedziałek o godz. 17.00.

9.   Zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w Festiwalu Młodych do Wambierzyc 18 września 2021r. Szczegóły u ks. Wojciecha.

10. Z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka na trasie – Warszawa, Niepokalanów, Szymanów. Chcemy pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Jezłowieckiej, Świątynia Opatrzności Bożej, odwiedzić Św. Maksymiliana Kolbe, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego a także bł. Jerzego Popiełuszkę. Termin 9 – 10 październik 2021 rok. Szczegóły u ks. Łukasz, w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Przy zapisie pierwsza rata w wysokości 100 zł.

11. W przyszłą niedzielę, z racji obchodzonych po raz 55. Dni Środków Społecznego Przekazu, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Radia Rodzina - jest to radio archidiecezji wrocławskiej i diecezji świdnickiej.

12. Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką. Zachęcamy do lektury Niedzieli , Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

13.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia.