29.08.2021r.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

- w piątek – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dr Kościoła.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia wielu łask od Pana Boga i orędownictwa świętych patronów.

1.   W tym tygodniu - pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w int. powołań. Zachęcamy szczególnie członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00.

2.  W naszym Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego od kwietnia do października będzie możliwość uczestnictwa w całonocnej Modlitwie Uniżenia. 12 osób od godz. 20.00 do godz. 6.00 leżąc krzyżem będzie się modlić. Pierwsza w naszej parafii całonocna modlitwa uniżenia w najbliższy pierwszy piątek września. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

3.  Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub u księży, chorych do których z komunią Św. w I soboty miesiąca będą udawać się księża. Z powodu panującej sytuacji pandemii, cześć chorych nie przyjmuje księży, cześć zrezygnowała, cześć odeszła do wieczności. Mamy nieaktualne listy chorych, a chcemy aby każdy skorzystał z posługi sakramentalnej jeśli ma takie życzenie.

4.  W niedzielę 5 września zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców do wspólnej modlitwy o godz. 11.30 z racji nowego roku szkolno – katechetycznego. Na tej Mszy św. poświecimy dzieciom tornistry i przybory szkolne.

5.  Ważna informacja dla uczniów 7-ych i 8-ych klas szkoły podstawowej. W sobotę 11 września w naszej Parafii odbędzie się obowiązkowe spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Będzie to dzień skupienia, który rozpocznie o godz. 14.30 w sali parafialnej a zakończy się przed godz. 20.00. koncertem i świadectwem nawrócenia zespołu hip-hopowego Heres. Zaproszenie kierujemy także do starszej młodzieży z naszej Parafii i z miasta.

6.  W niedzielę, 5 września zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe wszystkich pielgrzymów grupy 6. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 13.00 Po Mszy będzie okazja, by podczas agapy powspominać wspólnie przebyte kilometry w drodze do Matki Jasnogórskiej.

7.  Wystawiona jest „KSIĘGA ZADOŚĆUCZYNIENIA I WYNAGRODZENIA PANU BOGU”. Księga znajduje się przy obrazie św. Józefa. Zachęcamy do postu w środy w intencji złamanych przysięg i w piątki w intencji złamanych postów.

8.   Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki ogłasza następną niedziele 5 września dniem Solidarności z Afgańczykami. Ogólnopolska zbiórka na ten cel w następna niedziele. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna pomocy dla 1500 rodzin.

9.  W tym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje Mszalne, zachęcamy do modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

10.  W tą niedziele agenda parafialna nie czynna. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii i z tyłu kościoła. Agenda będzie czynna od przyszłej niedzieli 5 września.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanego nowego tygodnia, a wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny i katechetyczny darów Ducha Św. oraz opieki Maryi.