Wałbrzych, 28.03.2021 r.

1.   Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy świętej.

2.   Dzisiaj w czasie Eucharystii o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom komunijnym medaliki.

3.   Zapraszamy dziś o godz. 17.15 na ostatnie już w tym roku GORZKIE ŻALE.

4.   Dziękujemy naszym Parafianom za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcamy Wszystkich do udziału w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM. Liturgia w WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 18:00.

5.   WIELKI CZWARTEK – to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Po uroczystej Eucharystii WIECZERZY PAŃSKIEJ nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracyjnego tzw. „Ciemnicy” – adoracja będzie trwała do godz. 22:00. Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach, których Bóg postawił na drogach naszego życia.

6.   WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy świętej w centrum Liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż, który będziemy adorowali. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się przeniesieniem  Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 22:00.

7.   W WIELKI PIĄTEK o godz. 9:00 w kościele odprawimy DROGĘ KRZYŻOWĄ, Po południu o godz. 17.30 .

8.   W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 8:00 będzie sprawować poranną modlitwę Kościoła – Jutrznia.

9.   W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Liturgia WIELKIEJ SOBOTY rozpocznie się o godz. 18:00 i składać się będzie: z liturgii światła, Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz uroczystej Mszy Świętej WIGILII PASCHALNEJ.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 9.00 do 14.00, co pół godziny w kościele i przed kościołem.

W czasie poświęcenia pokarmów będziemy zbierać tacę, którą przeznaczymy dla potrzebujących oraz na utrzymanie naszej Jadłodajni
w której każdego dnia żywimy 180 osób.

10.  W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. REZUREKCYJNA z procesją o godz. 6:00.

11.  Informujemy, że sakrament Chrztu Świętego odbędzie się w Niedziele Zmartwychwstania podczas Mszy świętej o godz. 13:00

12.  Próba dla kandydatów, ministrantów, ceremoniarzy w poniedziałek o godz. 16.00., w czwartek i piątek o godz. 13.00, a w sobotę o godz. 14.00.

13.  Księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą w Wielką Środę w godzinach przedpołudniowych.

14.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej kartki wielkanocne, palmy. Zachęcamy do lektury Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa. Są również dostępne Paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.