MENU

 


 

Licznik odwiedzin

1049647
WszystkieWszystkie1049647

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Wałbrzych, 19.04.2020 r.

1.   W  tym tygodniu wspominamy :

W czwartek – uroczystość św. Wojciecha ,bpa i męcz. – głównego patrona Polski 

W sobotę  -  święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to również dzień imienin nowego biskupa diecezjalnego naszej świdnickiej diecezji – bpa Marka MENDYKA. Solenizanta - Pasterza naszej diecezji ks. bp. Marka  polecamy modlitwom Parafian.

2.   Dzisiejsza niedziela jest dniem święta patronalnego CARITAS. Otoczmy modlitwą tych wszystkich, którzy pełnią dzieła miłosierdzia wobec bliźnich, szczególnie w naszych modlitwach, pamiętajmy o Caritas Diecezji Świdnickiej.

3.   Od dziś do soboty 25 kwietnia trwa Tydzień Miłosierdzia.

4.   Od jutra wchodzą nowe przepisy państwowe dotyczące liczny wiernych, którzy mogą uczestniczyć w liturgii. Liczba wiernych w kościołach będzie różna, ponieważ jest ona uwarunkowana wielkością, kubaturą świątyni. Nasz kościół jest duży, dlatego na każdym nabożeństwie, na każdej Mszy św. może być 110 osób. Serdecznie zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy w naszym parafialnym Wieczerniku.

5.   W dzisiejszą niedzielę, 19 kwietnia, mija 4 rocznica śmierci śp. Księdza Andrzeja RASZPLI. Zmarłego kapłana polecamy Miłosierdziu Bożemu oraz modlitwom Parafian. 

6.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii oraz jadłodajni. Za okazaną modlitwę, wsparcie i wszelkie dobro, niech Pan Jezus wynagrodzi swoimi łaskami.

7. W najbliższy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na obowiązkowe spotkanie do kościoła rodziców dzieci komunijnychBędziemy rozmawiać w kwestii terminu I Komunii św. dzieci oraz pozostałych szczegółów związanych z tą uroczystością. Prosimy, aby od każdego dziecka przyszedł tylko jeden rodzic/opiekun, ze względu na limit osób w kościele.

8.   Na dzisiejszy święty dzień, na nowy tydzień, aby był obfity w uczynki miłosierdzia, przyjmijmy błogosławieństwo Kościoła.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ

WSPÓLNOTY