MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 stycznia przedstawiciele wspólnot i ruchów związanych z dziełami Nowej Ewangelizacji spotkali się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Regionalnej Konferencji Szkoleniowej #PoprowadźAlpha na Dolnym Śląsku. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wspólnota Dom Boży, Wydział Duszpasterski Kurii Świdnickiej i Krajowe Biuro Alpha.

Celem konferencji było zaprezentowanie kursów Alpha – skutecznego, uniwersalnego, odpowiadającego potrzebom szybko zmieniającego się świata narzędzia ewangelizacyjnego – szerokiemu gronu osób zaangażowanych w służbę w Kościele. W czasie szkolenia można było dowiedzieć się, jak prowadzić Alpha w parafii, Alpha dla Młodzieży i Kursy Małżeńskie.

Przed rozpoczęciem konferencji goście uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył ks. Krzysztof Ora, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezji Świdnickiej. Powitał także wszystkich przybyłych na szkolenie. Gospodarzem miejsca był ks. prałat Jan Gargasewicz, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, wspierający Alpha.

Sobotnie wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory takie konferencje odbywały się w większych miastach (Warszawa, Łódź, Kraków). Spotkanie w Wałbrzychu zgromadziło ponad 180 osób z regionu Dolnego Śląska i okolic. Goście przyjechali z ponad 20 miejscowości: Boguszów-Gorce, Bolesławiec, Bystrzyca Kłodzka, Henryków, Kędzierzyn-Koźle, Kiełczów, Kunice, Kuźnice, Legnica, Mieroszów, Międzylesie, Milików, Nowa Wieś kolonia Bieniec, Nowogrodziec, Oława, Piskorzów, Polanica, Stronie Śląskie, Wałbrzych, Wilkanów, Wrocław, Zabocie, Żarów.

W konferencji uczestniczyli kapłani, chcący ożywić funkcjonowanie swoich parafii, osoby zainteresowane prowadzeniem Alpha oraz ci, którzy już organizują Kursy. Goście dowiedzieli się, jak powstała Alpha, jakie są jej elementy i cele oraz jak ją zorganizować od strony praktycznej. W czasie szkolenia były poruszane zagadnienia opieki pasterskiej, przygotowania i prowadzenia wykładów oraz modlitwy na Alpha. Uczestnicy mogli skorzystać z kilku ścieżek tematycznych: Alpha klasyczna, Kursy Małżeńskie, Alpha dla Młodzieży, spotkanie dla kapłanów. W specjalnym panelu ks. Piotr Ważydrąg, dziekan dekanatu i proboszcz parafii w Żarowie, opowiedział o Alpha dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a ks. Piotr Rozpędowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Henrykowie podzielił się doświadczeniem Alpha dla Młodzieży. Swoje świadectwa służby ewangelizacyjnej na Alpha powiedzieli także przedstawiciele Wspólnoty Dom Boży.

Wałbrzyska konferencja #PoprowadźAlpha na Dolnym Śląsku, oprócz swojego szkoleniowego charakteru, była wspaniałą okazją do wspólnej modlitwy, wymiany doświadczeń i poznania ludzi ze środowiska Alpha. Wierzymy, że owoce tego czasu będą ogromne. Wszystkich zainteresowanych Alpha zapraszamy do kontaktu mailowego z Koordynatorem Regionalnym Alpha: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Joanna Gruszczyńska, Wspólnota Dom Boży

Zdjęcia w galerii.

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: