MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1470313
WszystkieWszystkie1470313

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

 

 

Specjalista od zapalenia krtani, anginy, infekcji gardła, powiększonych migdałów

W pierwszą sobotę lutego - 3.02.2018 r., w liturgii Kościół oddawał cześć św. Błażejowi. Jest to, najogólniej ujmując, patron od chorób gardła. Gdy boli nas gardło, oprócz lekarstw, wizyty u specjalisty, pamiętajmy również o pomocy niebieskiej i przyzywajmy wstawiennictwa św. Błażeja w naszych gardłowych dolegliwościach.

Przy błogosławieniu świec tzw. "błażejek" usłyszeliśmy słowa modlitwy:

"Wszechmogący, wieczny Boże, Ty stworzyłeś cały świat. Z miłości zesłałeś nam swojego Syna, Jezusa Chrystusa, narodzonego z Maryi Dziewicy, aby leczył nasze choroby duszy i ciała. Dając świadectwo wiary, święty Błażej, chwalebny biskup, zdobył palmę męczeństwa. Ty, Panie, udzieliłeś mu łaski leczenia chorób gardła. Prosimy Cię, pobłogosław † te świece i spraw, aby wszyscy wierzący za wstawiennictwem świętego Błażeja zostali uwolnieni od chorób gardła i wszelkiego innego niebezpieczeństwa i zawsze mogli Tobie składać dziękczynienie".

Następnie ksiąz podchodząc do każdego wiernego wypowiadał słowa błogosławieństwa:

"Za wstawiennictwem świętego Błażeja, biskupa i męczennika, niech Bóg zachowa cię od choroby gardła i wszelkiej innej dolegliwości. W imię Ojca i Syna, † i Ducha Świętego".

 

Zdjęcia w galerii.

 

WSPÓLNOTY