MENU

 


 

Licznik odwiedzin

554892
WszystkieWszystkie554892

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Imieniny kościoła

W naszej codzienności, są szczególne daty, które przywołują na pamięć bliskie nam osoby. Taką datą z pewnością są imieniny bliskich nam osób, np. naszych mam. Dla nas wierzących, w wymiarze duchowym, taką matką jest nasz kościół parafialny - nasza świątynia. Imieniny nasz kościół ma zawsze w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, ponieważ nasza świątynia  jest pod takim wezwaniem.

I tak jak do mamy przychodzimy w dniu jej imienin , tak i  do naszej wspólnoty przybyliśmy 14 września na godz. 18.00, by wspólnie uczestniczyć w Łamaniu Chleba. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Ignacy Dec. Na uroczystość przybyli również księża z dekanatu oraz księża pochodzący z parafii  : ks. Krzysztof Iwaniszyn , ks.Rafał Szuba, o. Efrem Kalaga . Wśród kapłanów koncelebrujących byli ks. profesor Andrzej Tomko z Wrocławia oraz ks. kanonik Stanisław Panewski  z Mokrzeszowa.

Po zakończonej Eucharystii prezbiterzy oraz wierni ucałowali Relikwie Krzyża Świętego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim , którzy upiększyli ten wyjątkowy dzień: dziękujemy Służbie Liturgicznej, dzieciom z Eucharystycznego Ruchu Młodych, które ze swoim sztandarem trwały na modlitwie, Bractwu Krzyża Św., chórowi i wszystkim Parafianom, którzy dali piękne świadectwo żywej więzi ze swoim kościołem parafialnym.

Zdjęcia w galerii.

WSPÓLNOTY