MENU

 


 

Licznik odwiedzin

883998
WszystkieWszystkie883998

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Informacje dotyczące I Komunii św.

 INFORMACJE  DOTYCZĄCE I KOMUNII ŚWIĘTEJ W PARAFII PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO 

- poświęcenie książeczek 26 marca na mszy świętej o 11.30.

- I Komunia Święta 14.05 o godz. 10.00; zbiórka przed kościołem od 9.30 do godz. 9.45.;dzieci przynoszą świecę z okapnikiem, nie muszą mieć książeczki, teksty pieśni będą wyświetlone na rzutnikach ; ustawiają się według ustalonych na próbach miejsc !

- Uroczystość potrwa około 1,5 godziny, po południu dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe na godz. 16.30 – bez świecy, mogą mieć książeczki, wtedy otrzymają duże pamiątkowe obrazki, będą też robione klasowe zdjęcia oraz nastąpi obrzęd poświęcenia medalików i krzyżyków.

- Próby do komunii  27 kwietnia o godz.18.40;    następnie 5 , 8 , 9 maj 18.40    oraz11 i 12 maj też o godz. 18.40  ( obecność dziecka obowiązkowa!)

- Spowiedź święta dla dzieci, rodziców, chrzestnych, gości - 13 maja od godz.9.00 co 15 minut - przychodzą poszczególne klasy, dzieci przed spowiedzią dają księdzu obrazek, który otrzymają w szkole – będzie na nim godzina, klasa, imię i nazwisko dziecka; chcemy uniknąć kolejek przy konfesjonale i umożliwić skorzystanie z sakramentu wszystkim członkom rodziny;

- Rachunek sumienia dla dzieci w katechiźmie lub  w książeczce – bardzo prosimy rodziców o pomoc dziecku w przygotowaniu się do sakramentu I Spowiedzi świętej  o powtarzanie formuły spowiedzi i pomoc w zrobieniu rachunku sumienia;

- Od 15 do 19 maja trwa biały tydzień dzieci przychodzą w strojach komunijnych na godz. 17.30 do kościoła;( najpierw jest nabożeństwo majowe potem Msza święta) prosimy  by także uczestniczyły w strojach komunijnych podczas Uroczystości Bożego Ciała oraz w Oktawie Bożego Ciała; 

- Opłaty wg ustaleń podanych na spotkaniu organizacyjnym. Prosimy aby je dokonać do 14 kwietnia

- Wyjazd do Częstochowy, na Jasną Górę, dla dzieci, które przystąpiły do I Komuni świętej odbędzie się w białym tygodniu - w piątek, tj. 19 maja, około godz. 5 rano.

- Sprzątanie kościoła w piątek 12 maja około godz. 20.00 ( po próbie) i w sobotę 13 maja o godz. 19.00 ( można wziąć z domu wiadro, ścierkę i środki czystości)- bardzo prosimy o zgłaszanie się , ponieważ dopiero kilka osób wyraziło chęć pomocy w przygotowaniu świątyni do uroczystości.

- Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w dziękczynnej pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się   w białym tygodniu; Każde dziecko musi jechać z dorosłą osobą, zabieramy tam stroje komunijne, przebieramy się na miejscu, w planie pielgrzymki  jest udział w drodze krzyżowej na wałach jasnogórskich, zwiedzanie skarbca, udział we Mszy świętej i czas wolny- zapraszamy!; koszt wyjazdu podamy po ustaleniu z przewoźnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

WSPÓLNOTY