Dnia 19 kwietnia 2016 roku w godzinach wieczornych, po odprawieniu Mszy świętej zmarł nagle w szpitalu Ksiądz Prałat Andrzej Raszpla - Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

Duszpasterstwo Parafii informuje, że w czwartek o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza święta żałobna połączona z obrzędem wprowadzenia do kościoła trumny z ciałem księdza prałata Andrzeja.

Trumna będzie wystawiona w kościele przez całą noc i bedzie również okazja wpisania sie do księgo kondolencyjnej.

W piątek o godz.: 14.00 odbędzie się Msza święta z obrzędem pożegnania ciała księdza prałata Andrzeja Raszpli, które zostanie przewiezione do rodzinnej miejscowości na Podkarpaciu.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę o godzinie 13.00 w miejscowości HADLE SZKLARSKIE na Podkarpaciu w kościele pw.  Niepokalanego Serca NMP.

Księdza Prałata Andrzeja polecamy modlitwie parafian.