KOMUNIKAT KS. PROBOSZCZA

WSZYSTKIE SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH ORAZ NABOŻEŃSTWA ZOSTAJĄ ODWOŁANE! KANCELARIA PARAFIALNA NIECZYNNA AŻ DO ODWOŁANIA - przypadki losowe proszę zgłaszać telefonicznie lub po każdej Mszy św. !

Do wszystkich apelujemy też o pomoc osobom starszym. Jeśli znamy takie osoby, które są starsze i schorowane, można odebrać dla nich w naszej jadłodajni bezpłatny posiłek. Wystarczy wcześniej telefonicznie poinformować o zaistniałej sytuacji i codziennie (za wyjątkiem niedzieli) od godz. 12 do 14 można odebrać w jadłodajni dla nich posiłek.

Przedstawiamy także najnowszy komunikat ks. Biskupa Ignacego Deca:

Usilnie proszę wszystkich proboszczów i rektorów kaplic, aby zrealizowali przyjętą zasadę obecności na Mszy św. i nabożeństwach w liczbie nie większej niż 50 osób, przewidzianej w rozporządzeniu organów państwowych. Jednocześnie proszę o odśpiewanie na zakończenie każdej Mszy Świętej w niedzielę Suplikacji.

Wiernych proszę o korzystanie z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej udzielonej przeze mnie 12 marca 2020 r. Równocześnie zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

Zachęcam do otwarcia kościołów z możliwością indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu i przystępowania do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Na czas zagrożenia epidemicznego zawieszam organizacje rekolekcji wielkopostnych i zachęcam do korzystania w oferty rekolekcyjnej dostępnej w mediach. Ponadto odwołuję na ten czas wydarzenia o charakterze diecezjalnym.

Księży, kapelanów szpitalnych, siostry zakonne i wiernych świeckich zachęcam do szczególnie troskliwej, roztropnej i odważnej opieki duszpasterskiej nad chorymi.

Proszę kapłanów, osoby życia konsekrowanego i świeckich o modlitwę, indywidualną i w małych wspólnotach, w intencji chorych, opiekujących się nimi, szczególnie służb medycznych i sanitarnych.

Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Wszystkich wiernych i duszpasterzy zapewniam o modlitwie i duchowej łączności".

Powyższy komunikat ma być również odczytany we wszystkich kościołach diecezji świdnickiej w niedzielę 15 marca br. przed rozpoczęciem Mszy św.