Wałbrzych, 28.04.2019 r.

1.   W liturgii Kościoła, w tym tygodniu, wspominamy:

• W poniedziałek – święto św. Katarzyny SIENEŃSKIEJ – patronki Europy

• We wtorek - św. Wojciecha – głównego patrona Polski

• W piątek – uroczystość NMP Królowej Polski , - głównej patronki Polski - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Msze św. sprawujemy w porządku niedzielnym.

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny, jubileusze składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych.

5.    Dzisiaj z okazji przypadającej Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia do kościoła na godz. 15.00.

10.  Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Dom dla Samotnej Matki PROMYK w Pieszycach.

11. We wtorek o godz. 12.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św., którą będą koncelebrowali, wraz z ks. Proboszczem, jego koledzy kursowi. Tej Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp Marek Mendyk, który jest również z roku święceń naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do udziału w tej liturii eucharystycznej.

12. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe na godz. 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

13. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe w intencji powołań. Do tej modlitwy zapraszamy szczególnie członków przyjaciół WSD w Świdnicy . W piątek spowiedź – rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00. W sobotę księża odwiedzą chorych. Ks. Paweł do swoich chorych uda się tydzień później czyli 11 maja.

14. W dniu I Komunii św. 12 maja, zapraszamy do udziału w loterii fantowej. Osoby które chcą ofiarować fanty , mogą to uczynić do 10 maja, przynosząc je do zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Ofiary z losów w tym roku przeznaczymy na powstanie kuchni w której będziemy przygotowywać posiłki dla najbardziej potrzebujących parafian.

15.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia i prasę katolicką.