Wałbrzych, 31.03.2019 r.

1.   W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach  pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek - rano po Mszy św. o godz. 9.00, po południu o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Zespół muzyczny i duszpasterstwo młodzieży zaprasza na dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek 5 kwietnia na godz. 19.00.

2.   We wtorek 2 kwietnia o godz. 15.00 będzie miała miejsce Msza św. w intencji osób z chorobą Parkinsona oraz ich rodzin. Do tej modlitwy zapraszają prezes stowarzyszenia oraz kapelan ks. Wermiński.

3.   W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe w intencji powołań. Do tej modlitwy zapraszamy szczególnie członków przyjaciół WSD w Świdnicy i wszystkich, którzy  swoją modlitwą  chcą polecać Panu Bogu osoby powołane. W piątek spowiedź – rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo I Sobót Miesiąca.

4.   W sobotę 6 kwietnia na godz. 12.00 do naszego kościoła zapraszamy wszystkich motocyklistów i osoby pasjonujące się tymi pojazdami, na Mszę św. z okazji rozpoczęcie III Wałbrzyskiego Sezonu Motocyklowego.

5.   ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH PARAFIAN DO UDZIAŁU W REKOLEKCJACH  WIELKOPOSTNYCH , KTÓRE ROZPOCZNĄ SIĘ 7 KWIETNIA. SZCZEGÓŁOWY PLAN WYWIESZONY JEST W GABLOCIE I NA STR INTERNETOWEJ PARAFII. Rekolekcje będzie prowadził ks. Marcin KOWALEWSKI – Klaretyn.

6.   W niedzielę 14 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci komunijne będą przymierzać stroje komunijne. Obecność dzieci wraz z rodzicem obowiązkowa.

7.   Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skrzyni znajdującej się przy relikwiach św. Jana Pawła II.

8.   Zapraszamy młodzież naszej parafii, do udziału w diecezjalnym spotkaniu młodych, które będzie miało miejsce 13 kwietnia (sobota) w Nowej Rudzie – Słupcu.

9.   Księża do chorych udadzą się 13 kwietnia w sobotę. Będzie to zarazem wizyta przedświąteczna. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

10. W sobotę 27 kwietnia na godz. 19.30 zapraszamy na Mszę Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Intencje na tę Mszę św. zbiorową przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

11. W dniach od  01-04.05.2019r. z naszej parafii będzie organizowana pielgrzymka do Jarosławca i okolic. Szczegóły na stronie  internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Koszt pielgrzymki 530 zł. Przy zapisie wpłata I raty 100 zł.

12. Organizujemy wyjazd na Lednicę, który odbędzie się 1 czerwca. Można zapisywać się w zakrystii lub u ks. Mateusza. Szczegóły co do wyjazdu podamy w późniejszym czasie.

13. Agenda parafialna czynna dzisiaj po Mszach św. do godz. 14.00. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są również dostępne Paschaliki na stól wielkanocny w cenie 5 zł.

Ks. dr Jan GARGASEWICZ - PROBOSZCZ