Wałbrzych, 17.02.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy :

PIĄTEK – święto Katedry św. Piotra APOSTOŁA

SOBOTA  – św. Polikarpa  bpa i męcz.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wielu Bożych łask i opieki świętych patronów.

2.   W drugą niedzielę miesiąca Rada Parafialna, na cele remontowe zebrała kwotę 9100 zł.  Za złożone ofiary składamy serdecznie podziękowania i zapewniamy o modlitwie w intencji dobroczyńców naszego sanktuarium.

3.   W poniedziałek tj. 11.02.2019 roku w naszej Parafii uroczystą kolacją oraz wykładem "Czy jest w życiu coś więcej?"  rozpoczęła się kolejna edycja Kursu Alpha. Jeżeli nie udało się komuś dotrzeć do nas w ten dzień, informujemy, że jest jeszcze możliwość wzięcia udziału w kursie i można przyjść w poniedziałek 18 lutego o godzinie 18:45.

4.   W najbliższy wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5.    W środę 20 lutego o godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6.   W sobotę 23 lutego na godz. 19:30 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

7.   Również w najbliższą sobotę o godz. 10.00 odbędzie się próba scholi dziecięcej. Zapraszamy szczególnie nowe osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie oprawy muzycznej  na Eucharystii w udziałem dzieci.

8.   W niedzielę 24 lutego nastąpi poświęcenie świec dzieciom komunijnym. Obecność dzieci obowiązkowa.

9.   Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są również dostępne świece dla dzieci komunijnych.

10.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

Drodzy Diecezjanie,

Dzielę się w Wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane z powstaniem i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem, w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek.  Zebraliśmy  kwotę: 123 020 zł.

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie Bóg zapłać za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.

Dziękuję za zaangażowanie Księżom Proboszczom a przede wszystkim za zrozumienie i pomoc wszystkim darczyńcom. Zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców. Polecam wszystkich opiece Bożej Matki, Maryi

Z całego serca błogosławię

+ Ignacy Dec