MENU

 


 

Licznik odwiedzin

704129
WszystkieWszystkie704129

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 27.01.2019 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy :

PONIEDZIAŁEK - św. Tomasza z Akwinu. prezb. i Dk

ŚRODA - rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy

CZWARTEK - św.  Jana BOSKO, prezb.

SOBOTA - święto Ofiarowania Pańskiego

2.   Dzisiejsza taca przeznaczona jest na katedrę świdnicką.

3.   Ks. bp Ignacy Dec zaprasza do katedry świdnickiej na 2 lutego na godz. 12.00 do wspólnej modlitwy za osoby konsekrowane z racji XXIII Światowego  Dnia Życia Konsekrowanego. Zachęcamy.  

4.   Możemy zapisać się jeszcze na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy .

5.   W tym tygodniu obchodzić będziemy I piątek i sobotę miesiąca. W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 17.00. W sobotę  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca na godz. 8.30. W tym dniu ks. Dawid i ks. Paweł udadzą się do swoich chorych. Ks. Mateusz i ks. Marcin natomiast tydzień później czyli 9 lutego.

6. Jutro ostatni dzień kolędy. Księża udadzą się do rodzin z ulicy Blankowej – nr parzyste 36,38,40,42,44,44A,46,46A,48,48A, numery nieparzyste 39,41,47,49,51,53,55,57.

7.   Zapraszamy na kolejną edycję Kursu Alpha, która rozpocznie się 11 lutego o godz. 18.30 w sali parafialnej przy plebanii. Więcej informacji.

8.   Agenda parafialna czynna do godz. 14.00. zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

9.   Wszystkim udającym się na ferie zimowe życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.

Ks. dr Jan Gargasewicz - ProboszczZaproszenie Biskupa Świdnickiego

na XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2019 roku

Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Rozważamy, w jaki sposób osoby ochrzczone i bierzmowane powinny pełnić swoją misję oraz realizować apostolat poprzez słowo i czyn. Odkrywamy na nowo udzielone nam dary i zastanawiamy się, jak je właściwie wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy instytut życia konsekrowanego jest owocem Ducha Świętego i realizuje charyzmat, który pochodzi od Niego. Staramy się więc na nowo wsłuchiwać w natchnienia Ducha Świętego i podążać za nimi, by jeszcze owocniej realizować charyzmat poszczególnych zgromadzeń.

Podobnie, jak każdego roku, zapraszam wszystkie osoby życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego na dzień 2 lutego br., by wspólnie obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nasze wspólne świętowanie rozpoczniemy w katedrze świdnickiej Eucharystią o godz. 12.00. Będziemy wspólnie dziękować za to wyjątkowe powołanie, za towarzyszenie Ducha Świętego i Jego pomoc w wypełnianiu posłannictwa sióstr, ojców i braci zakonnych. Będziemy się także modlić za osoby konsekrowane oraz o nowe powołania.

Tegoroczny Światowy Dzień Życia konsekrowanego będziemy przeżywać w piętnastą rocznicę istnienia diecezji świdnickiej, dlatego będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim osobom konsekrowanym za ich gorliwą służbę w Kościele świdnickim.

Do katedry świdnickiej zapraszam wszystkich, którzy mają taką możliwość. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę, szczególnie w tym dniu, w intencji członków zgromadzeń zakonnych pełniących posługę w diecezji świdnickiej. W tym dniu tradycyjnie wspieramy zakony kontemplacyjne, dlatego już teraz dziękuję Wam, drodzy Diecezjanie, za ofiary, jakie złożycie na tacę. Wszystkie osoby życia konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

      † Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

WSPÓLNOTY