MENU

 


 

Licznik odwiedzin

726517
WszystkieWszystkie726517

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

Wałbrzych, 9.12.2018 r.

1.   Zachęcamy do udziału w RORATACH - Mszach św. wotywnych ku czci Matki Bożej.  Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci, serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku na  godz. 1800.

2.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W czwartek -    św. Łucji, dz. i męcz.

W piątek – św. Jana od Krzyża, prezb. i dK  

Wszystkim naszym Parafianom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, składamy serdeczne życzenia wielu Bożych darów.

3.   Dzisiaj zapraszamy rodziców i wszystkie dzieci komunijne na godz. 13.00, ponieważ po tej Mszy św. przyjedzie firma szyjąca stroje komunijne i będziemy wybierać stroje komunijne -  liturgiczne dla dzieci. Na tej Eucharystii o godz. 13.00 poświęcimy również dzieciom komunijnym książeczki. Obecność dzieci obowiązkowa.

4.   Dzisiaj jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.

5.   W niedzielę, 16 grudnia, w naszej parafii przypada całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym w naszej kaplicy adoracji, która jest otwarta każdego dnia do godz. 21.00.

6.   Również w następną niedzielę, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. dr hab. Grzegorz SOKOŁOWSKI - kierownik Katedry Katolickiej Nauki Społecznej i Socjologii Religii na PWT we Wrocławiu, redaktor naczelny miesięcznika Nowe Życie i Prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne.

7.   Z naszej parafii będzie organizowana 7 – dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pielgrzymka będzie w dniach od 9 do 16 marca 2019 r.. Plan pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Możemy już zapisywać się po Mszach św. w zakrystii.

8.   W agendzie parafialnej są  dostępne świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci z biednych rodzin.  Dużą świecę możemy kupić za 12 zł, małą za 5 zł. Zachęcamy również do lektury tygodników katolickich : Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są jeszcze dostępne  parafialne kalendarze na 2019 r. i kartki świąteczne z przesłaniem religijnym.

 

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

 

WSPÓLNOTY