MENU

 


 

Licznik odwiedzin

747280
WszystkieWszystkie747280

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

Wałbrzych, 2.12.2018 r.

1.   Rozpoczynamy dziś w Kościele ADWENT. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze  przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest to również czas, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Boga na końcu czasów. Zachęcamy do udziału w RORATACH - Mszach św. wotywnych ku czci Matki Bożej.  Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci, serdecznie zapraszamy, na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku na  godz. 18.00.

2.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek - św. Franciszka KSAWEREGO, prezb.

W piątek - św. Ambrożego, bpa i dK

W sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, ten dzień jest świętem patronalnym Domowego Kościoła oraz obłóczyn kleryków roku III. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za tych,  którzy przyjmą strój duchowny – sutannę.

Wszystkim naszym Parafianom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

3.   Dzisiejsza niedziela jest również I- szą niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

4.   W tym tygodniu przedstawiciele naszej parafii będą roznosić poświęcone opłatki na stół wigilijny do katolickich rodzin naszej parafii. Osoby te będą miały specjalne identyfikatory potwierdzające, że to są przedstawiciele  z naszego kościoła. W niektórych bramach zmieniły się osoby roznoszące opłatki. Równocześnie prosimy osoby chętne do roznoszenia opłatków o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

5.   W tym tygodniu będziemy obchodzić I – szy czwartek i piątek  miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek spowiedź rano w czasie Eucharystii, po południu od godz. 16.30.

6.   W najbliższą sobotę, 8 grudnia, odbędzie się obowiązkowa konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy przyniosą swoje dzieci do chrztu w tym miesiącu.

7.  Natomiast 9 grudnia zapraszamy rodziców i wszystkie dzieci komunijne na godz. 13.00, ponieważ po tej Mszy św. przyjedzie firma szyjąca stroje komunijne i będziemy wybierać stroje komunijne -  liturgiczne dla dzieci. Na tej Eucharystii o godz. 13.00 poświęcimy również dzieciom komunijnym książeczki. Obecność dzieci obowiązkowa.

8.   Zachęcamy do zapoznania się z planem pielgrzymki do Ziemii Świętej.

9.   W agendzie parafialnej są dostępne świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci z biednych rodzin.  Dużą świecę możemy kupić za 12 zł, małą za 5 zł. Zachęcamy również do lektury tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są jeszcze dostępne  parafialne kalendarze na 2019 r. i kartki świąteczne z przesłaniem religijnym.

10.  Na ten czas, kolejnego ADWENTU w naszym życiu przyjmijmy dar błogosławieństwa Kościoła.Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

WSPÓLNOTY