MENU

 


 

Licznik odwiedzin

726548
WszystkieWszystkie726548

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA

Wałbrzych, 25.11.2018 r.

1.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy :

W PIĄTEK  –  święto Św. Andrzeja,  Apostoła

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny,  jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

2.   W dniu dzisiejszym, przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla – jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dziękujemy osobom z tych grup za piękne świadectwo wiary i umiłowania Eucharystii. Jednocześnie zapraszamy i zachęcamy, nowe osoby – zarówno dziewczynki i chłopców, aby uczęszczali na spotkania ERM – u i LSO.

3.   Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w diecezji.

4.   W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  Natomiast 9 grudnia zapraszamy rodziców i wszystkie dzieci komunijne na godz. 13.00, ponieważ po tej Mszy św. przyjedzie firma szyjąca stroje komunijne i będziemy wybierać stroje komunijne -  liturgiczne dla dzieci. Na tej Eucharystii o godz. 13.00 poświęcimy również dzieciom komunijnym książeczki. Obecność dzieci obowiązkowa.

5.   Dzisiaj  na godz. 19.00 zapraszamy  do sali parafialnej na koncert ku pamięci Ojców Niepodległości oraz z okazji 100– lecia stygmatyzacji Ojca Pio i 50 – lecia jego śmierci. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prelekcja prowadzona przez aktora Roberta Delegiewicza oraz prezentacja multimedialna. To wydarzenie wspiera  Fundacja ORLEN – Dar Serca oraz ZOL i Hospicjum im. Św. Ojca Pio w Świdnicy.

6.   W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo I – szych sobót miesiąca. Nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca. Księża udadzą się do swoich chorych 22 grudnia (sobota). Jeśli w naszych domach mamy chorych, to zadbajmy o to, aby przed świętami skorzystali z sakramentów świętych. Nowych  chorych możemy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii.

7.   Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, która odbędzie się w naszej w najbliższą sobotę o godzinie 19:30. Intencje na tę Mszę św. zbiorową możemy wpisywać w zakrystii.

8.   W poniedziałek 26 listopada ks. Proboszcz, zaprasza przedstawicieli wszystkich grup parafialnych na spotkanie na godz. 19.00.

9.  Następną niedzielą tj. 2 grudnia rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny oraz okres Adwentu. Będzie to zarazem I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.8.30, po wszystkich Mszach adoracja eucharystyczna.

10.  Agenda parafialna czynna dziś po Mszach św. do godz. 14.00. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  Są książeczki dla dzieci komunijnych, kartki świąteczne z przesłaniem religijnym oraz kalendarz parafialny na 2019 rok.

11.  Na nowy tydzień niech umacnia nas błogosławieństwo Trójcy Świętej.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

WSPÓLNOTY