Wałbrzych, 14.10.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy

W poniedziałek -  św. Teresy od Jezusa dz. i dK

We wtorek w metropolii wrocławskiej św. Jadwigi ŚLĄSKIEJ – głównej Patronki Śląska

W środę - św. Ignacego ANTIOCHEŃSKIEGO, bpa i męcz., jest to dzień imienin ks. bpa Ignacego Deca. W tym dniu otoczmy ks. bpa naszą modlitwą

W czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty

W sobotę - św. Jana KANTEGO , prezb.

Wszystkim, jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy, orędownictwa świętych patronów przed tronem Pana Boga.

2.   Zapraszamy do udziału  w nabożeństwach  różańcowy, które są sprawowane każdego dnia o 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki i czwartki.

3.   W dniu dzisiejszym obchodzimy XVIII Dzień Papieski. W kościołach w Polsce dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież w małych miejscowości.

4.   W dniu dzisiejszym członkowie Rady Parafialnej, przy wyjściu z kościoła, będą zbierali ofiary na cele remontowe naszej parafii. Za wparcie trwających prac składamy serdecznie podziękowania.

5.   Za dwa tygodnie rozpoczynamy miesiąc listopad – miesiąc poświęcony w sposób szczególny modlitwie za bliskich nam zmarłych. Intencje na Msze św. zbiorowe na 1 i 2 listopada, w tym roku, będziemy przyjmować każdego dnia w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Intencje na te Msze św. możemy zamawiać już od dnia dzisiejszego.

6.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką

7.   Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask od Pana Boga w nowym tygodniu.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz