MENU

 


 

Licznik odwiedzin

660752
WszystkieWszystkie660752

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wałbrzych, 30.09.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy

We wtorek - Świętych Aniołów Stróżów

W czwartek - św. Franciszka z Asyżu

W piątek – św. Faustyny KOWALSKIEJ

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia obfitości Bożych darów.  

2.   Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki i czwartki. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. w najbliższą niedzielę 7 października na Mszy św. o godz. 11.30 . Różańce możemy nabyć w agendzie parafialnej.

3.   Jutro 1 października o godz. 18.30 w Sali parafialnej rozpoczyna się kolejna edycja kursu ALPHA. Zapraszamy wszystkich chętnych chcących pogłębić swoją wiarę. Będzie to czas doświadczenia spotkania z żywym Bogiem, który chce być obecny w naszej codzienności. Zapisy pod nr Tel 575090150 lub email : Alpha.wałTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4.   Zbiórka dla nowych i obecnych kandydatów na ministrantów jutro o godz. 16.00.

5.   INFORMACJA DLA OSÓB KTÓRE JADĄ Z KS. MATEUSZEM W SOBOTĘ DO WARSZAWY NA JEDNODNIOWE REKOLEKCJE : - 3:45 - zbiórka - 4:00 - wyjazd spod Parafii, 24:30 wyjazd z Warszawy, 7:30 - planowany powrót

Podczas rekolekcji STADION MŁODYCH: na płycie PGE Narodowego nie będzie rozstawionych krzesełek! Trzeba zabrać ze sobą koc lub karimatę, aby mieć na czym siedzieć. Bardzo prosimy nie zabierać stołków, krzeseł, składanych krzeseł itp., ponieważ regulamin PGE Narodowego zabrania ich wnoszenia! Można wziąć ze sobą prowiant na drogę. Na miejscu będą również stanowiska, gdzie można zakupić jedzenie.

6.   W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W czwartek w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych, w piątek spowiedź rano w czasie Mszy św. po południu od godz. 16.30. W sobotę księża udadzą się do swoich chorych.

7.   W sobotę 6 października w Sali parafialnej będziemy organizować zabawę parafialną. Ta zabawa będzie trwać od godziny 20.00 do 04.00. Bilety będzie rozprowadzać Rada Parafialna. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w tej zabawie.

8.   Ks. bp Ignacy Dec zapraszam 6 października do Barda, na pielgrzymkę Żywego Różańca. Zachęcamy serdecznie Parafian do udziału w tej pielgrzymce, zwłaszcza osoby należące do kół Żywego Różańca. Zapisy po Mszach św. w zakrystii

9.   Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, pod koniec każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna, po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką

11.  Życzymy Parafianom i Gościom wielu łask Bożych w nowym tygodniu i nowym miesiącu.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

 

Umiłowani Diecezjanie,

w sobotę 6 X br. po raz kolejny udamy się z pielgrzymką wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Zapraszam duszpasterzy i wszystkich modlących się na różańcu do wspólnego pielgrzymowania w I sobotę października, by za przyczyną Królowej Różańca Świętego powierzać Panu Bogu nasze radości i troski.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 konferencją poświęconą św. o. Maksymilianowi Kolbe, wielkiemu czcicielowi Matki Najświętszej i orędownikowi modlitwy różańcowej. Konferencję wygłosi o. Mieczysław Pośpiech, franciszkanin. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. koncelebrowana,  po której nastąpi czas na posiłek a ok. godz. 13.30 wyruszymy, na miarę naszych sił, z modlitwą na Dróżki Różańcowe. Zakończeniem naszej pielgrzymki będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w bardziej bazylice.

Zachęcam byśmy licznie, jak co roku, stawili się u Matki Bożej w Jej sanktuarium, by razem z Nią, poprzez Różaniec Św., umocnić naszą wiarę i miłość do Boga, Kościoła i Ojczyzny.

Wszystkich diecezjan polecam w modlitwie przemożnemu wstawiennictwu Matki Najświętszej.

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

WSPÓLNOTY