Wałbrzych, 9.09.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy

W czwartek -  św. Jana CHRYZOSTOMA, bpa i dK

W piątek – święto, Podwyższenie Krzyża Świętego. Jest do dzień naszego odpustu parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Eucharystię odpustową na godz. 18.00. Tę Mszę św. odpustową będzie celebrował Ks. dr Marek Korgul – Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Po Mszy św. odpustowej zapraszamy wszystkich do sali parafialnej na grochówkę.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia Boże błogosławieństwa i opieki Maryi.

2.   Dzisiaj Krąg Biblijny zaprasza dzisiaj na spotkanie ze Słowem Bożym obecnych jak i nowych członków. Spotkanie o godz. 19.00 w sali nr 11.

3.   W dzisiejszą niedzielę – Panowie z Rady Parafialnej, przy wyjściu z kościoła będą zbierali ofiary na cele remontowe naszego sanktuarium.

4.   Jutro w poniedziałek zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godz. 16.00, dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy o godz. 17.00. Obowiązkowe spotkanie dla klas 8 podstawówki i 3 gimnazjum, którzy w tym roku będą się przygotowywać do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00. To przygotowanie rozpocznie się Mszą św. a po niej krótkie spotkanie. Obecności wszystkich kandydatów do bierzmowania OBOWIĄZKOWA.

5.   Proboszcz z parafii Aniołów Stróżów w Wałbrzychu zaprasza do udziału w Nowennie przed Uroczystością Matki Bożej Bolesnej - Patronki Miasta Wałbrzycha. Nasza parafia będzie uczestniczyć w tym modlitewnym czuwaniu we wtorek o godz. 20.00. Wtedy będziemy sprawowali Mszę św. i godzinne czuwanie. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę.

6. W czwartek, 13 września, zapraszamy na godz. 20 do naszego sanktuarium na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie. Intencje na Mszę zbiorową przyjmowane są w zakrystii po Mszach św. bądź w kancelarii parafialnej.

7.   W następną niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Przypominamy, że jak co roku I Komunia Św. będzie w drugą niedzielę maja czyli 12 maja 2019 r. o godz. 10.00. Natomiast rocznica I Komunii św. tydzień później.

8.   W środę, 5 września, nasz Ksiądz Proboszcz odebrał w Oratorium Marianum Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego wyróżnienie w kategorii Lodołamacz Specjalny. Jest to nagroda przyznawana pracodawcom, którzy zatrudniają niepełnosprawnych oraz pomagają im odnaleźć się na rynku pracy.

9.   Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie połączoną z adoracją i uwielbieniem, która odbędzie się dnia 29 września tj. w sobotę o godz. 19:30.

10.   Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd  dla młodzieży  na jednodniowe rekolekcje - "Stadion młodych włącz pełnię wiary", które odbędą się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie 6 października - koszt 110 zł za całość.

11.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką

12.   Życzymy Wszystkim dobrego świętowania Dnia Pańskiego.

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz