Wałbrzych, 22.07.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek - św. Brygidy, zak, patr. Europy – święto

We wtorek – św. Kingi, dz.

W środę – św. Jakuba, APOSTOŁA – święto

W czwartek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia obfitości Bożych darów.

2.   W czasie wakacji, w dni powszednie, spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

3.   Od dzisiejszej niedzieli do niedzieli 29 lipca będzie trwać akcja MIVA Polska – św. Krzysztof 2018. W tym czasie, przy poświęceniu pojazdów, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, są zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię w różnych rejonach świata.

W naszej parafii poświęcenie pojazdów odbędzie się w następną niedzielę, 22 lipca, najpierw po Mszy św. o godz. 13.00, a następnie  po Mszy św. o godz. 18.00. W tym roku  wprowadzamy dwie różne godziny poświęcenia pojazdów, aby usprawnić wszystkim możliwość dokonania poświęcenia.

Przy poświęceniu wjeżdżamy pojazdami przez bramę obok agendy parafialnej, a wyjeżdżamy objeżdżając świątynię, przez bramę główną naprzeciw kościoła.

Msza św. w int. kierowców i ich rodzin, którzy dziś przyjadą poświęcić swoje pojazdy w naszej parafii będzie sprawowana w najbliższy piątek 27 lipca o godz. 9.00.

4.   Zapraszamy do udziału w XV Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się od 31 lipca do 9 sierpnia 2018 r. Zapisy na pielgrzymkę codziennie po Mszy św. wieczornej w zakrystii, w parafii na Podgórzu u Księzy Pallotynów. Księża Pallotyni zapraszają również, na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy z 8 na 9 sierpnia na powitanie pielgrzymów. Koszt z noclegiem 110 zł. Zachęcamy również do uczestnictwa duchowego w pielgrzymce.

5.   W sobotę 28 lipca jest wspomnienie dowolne św. Charbela. Był on kapłanem i pustelnikiem, wielkim świętym i cudotwórcą z Libanu. W naszym sanktuarium w tym dniu będą wystawione relikwie tego świętego. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia Relikwii.

6.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką.

7.   Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli , a udającym się na urlopy dobrego wypoczynku.