Wałbrzych, 13.05.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła

W środę – święto św. Andrzeja BOBOLI, prezb. i męcz. – patrona Polski

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia – niech Maryja – patronka tego miesiąca, wyprasza potrzebne łaski u swojego Syna Jezusa.

2.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe na godzinę 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

3.   W dniu dzisiejszym Panowie z Rady Parafialnej, przy wyjściu z kościoła, będą zbierali ofiary na cele remontowe naszego sanktuarium.

4.   Dzisiaj, po zakończonej I Komunii św. kolejna Msza św. będzie o godz. 12.00. Czyli Msza św. z godz. 11.30 będzie sprawowana o godz. 12.00.

5.   Dzieci komunijne przychodzą dzisiaj na nabożeństwo majowe na godz. 16.00. Po nabożeństwie będziemy rozdawać pamiątkowe obrazki oraz pan fotograf będzie robił zdjęcia. Dzisiaj nabożeństwo majowe tylko o godz. 16.00.

6.   Dzieci komunijne w BIAŁYM TYGODNIU przychodzą na nabożeństwa majowe na godz. 17.30. W środę część dzieci komunijnych udaje się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Wjazd z parkingu po lewej stronie kościoła o godz. 6.00.

7.   Zapraszamy dzisiaj do udziału w loterii fantowej. Każdy los wygrywa. A od godz. 14.00 będzie możliwość przejechania się na motocyklach. Serdecznie zapraszamy.

8.   Natomiast na godz. 20.00, również dzisiaj, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Eucharystia, następnie w procesja wokół kościoła, z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i  wspólna modlitwa na różańcu. Intencje na tę Mszę św. zbiorową możemy zgłaszać w zakrystii.

9.   W piątek 18 maja w czasie Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za Strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10.  Msza św. w intencji pielgrzymów,  którzy byli na Mazurach będzie sprawowana w następną niedzielę 20 maja o godz. 7.00.

11.  W najbliższą sobotę 19 maja, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie.

12.  Rocznica I Komunii św. będzie 20 maja (następna niedziela). Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych w sobotę 19 maja o godz. 9.30. Po zakończonej spowiedzi św. obowiązkowa próba dla wszystkich dzieci.

13.  W ostatni dzień maja Boże Ciało . W tym roku procesja przejdzie ulicą Forteczną i Senatorską. Prosimy, aby pierwszy ołtarz na ul. Fortecznej przygotował Żywy Różaniec, drugi – także na ul. Fortecznej  – Wspólnota Dom Boży trzeci na ul. Senatorskiej   – Odnowa w Duchu Świętym, czwarty na placu kościelnym – Rada Parafialna.

14.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką, pamiątki komunijne.