Wałbrzych, 6.05.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek – uroczystość św. Stanisława, Bpa i męcz., Głównego Patrona Polski i diecezji świdnickiej. W tym dniu ks. bp Adam Bałabuch obchodzić będzie X rocznicę święceń biskupich.

Również we wtorek nasz parafianin kl. Piotr Sipiorski o godz. 9.00 w katedrze świdnickiej przyjmie święcenia diakonatu.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najlepsze życzenia – niech Maryja wyprasza potrzebne łaski u Pana Jezusa na każdy dzień.

2.   Od tego roku, dodatkowa Msza św. z racji wakacji, będzie tylko w okresie wakacyjnym czyli w lipcu i sierpniu. Zmienia się również godzina tych Eucharystii – z godziny 21.00 na godzinę 20.00.

3.   Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe na godzinę 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

4.   Dziś I niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna pod koniec każdej Mszy św., a po Eucharystii o godz. 830 zmiana tajemnic różańcowych.

5.   Chłopców którzy chcą zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie jutro na godz. 16.30., natomiast w sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na próbę scholi dziecięcej.

6.   W tym tygodniu obowiązkowe próbny dla dzieci komunijnych będą: 7, 8, 10 i 11 maja o godz. 18.40. Obecność dzieci obowiązkowa. Spowiedź dla dzieci komunijnych w najbliższą sobotę od godziny 9.30.

7.   W następną niedzielę 13 maja ( II niedziela miesiąca), Panowie z Rady Parafialnej, przy wyjściu z kościoła, będą zbierali ofiary na cele remontowe naszego sanktuarium.

8.   Również w następną niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci komunijne ustawiają się przed kościołem o godz. 9.45. Prosimy osoby nie związane z uroczystością I Komunii św., aby wybrały inną godzinę Eucharystii. Kolejna Msza św. po zakończonej I Komunii św. będzie o godz. 12.00.  Czyli Msza św. z godz. 11.30 będzie sprawowana o godz. 12.00.

9.   W dniu I Komunii św. zapraszamy do udziału w loterii fantowej. Osoby które chcą jeszcze ofiarować fanty , mogą to uczynić do 10 maja, przynosząc je do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

10.  Na godz. 20.00 w niedzielę, 13 maja, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Eucharystia, następnie w procesji wokół kościoła, z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, wspólnie będziemy odmawiać różaniec.

11.  Rocznica I Komunii św. będzie 20 maja. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.

12.  Nasza parafialna Odnowa w Duchu św. organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. na Jasnej Górze, które będzie miało miejsce 19 maja. Zapisy u ks. Mateusza do 10 maja.

13.  W sobotę, 19 maja, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie.

14.  Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia, prasę katolicką, pamiątki komunijne.