Wałbrzych, 22.04.2018 r.

1.   W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy

W poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz. – Gł. Patrona Polski

W środę - święto św. Marka Ewangelisty

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia wielu łaski Bożych.

2.   Od tego roku, dodatkowa Msza św. z racji wakacji, będzie tylko w okresie wakacyjnym czyli w lipcu i sierpniu. Zmienia się również godzina tych Eucharystii – z godziny 21.00 na godzinę 20.00.

3.   W najbliższy czwartek na godz. 18.35 zapraszamy uczniów obecnych klas II gimnazjum oraz klas 7, którzy w nowym roku szkolnym, będą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Obecność dla tych osób obowiązkowa.

4.   W piątek obowiązkowa próba dla dzieci komunijnych. Próba o godz. 18.40. Każde dziecko przychodzi z rodzicem lub innym opiekunem. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd dzieci komunijnych na Jasną Górę. Zachęcamy by się zapisywać. Wszystkie terminy prób są umieszczone na stronie internetowej parafii.

5.   W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na próbę scholii dziecięcej.

6.   Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu zwraca się z prośba do wszystkich osób zdrowych w wieku od 18 do 60 lat o oddanie krwi. Krew można oddać w Wałbrzychu na ulicy Chrobrego 31. Oddając krew mamy nasz udział w ratowaniu życia i zdrowia wielu ludzi. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie .

7.   W dniu I Komunii Św. już po raz XXII Rada Parafialna przeprowadzi loterię fantową. W tym roku dochód z Loterii będzie przeznaczony na nowy monitoring, który będziemy wymieniać. Stary jest już wysłużony i jest konieczność zakupienia nowego.  Loteria rozpocznie się o godz. 8.00. Wszystkie losy wygrywają. Zwracamy się do firm, hurtowni, sklepów oraz osób indywidualnych o ufundowanie fantów na loterię. Fanty można przynosić do 10 maja, po Mszach św. do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

8.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia i prasę katolicką.