MENU

 


 

Licznik odwiedzin

704131
WszystkieWszystkie704131

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Wałbrzych, 15.04.2018 r.

1.   Osoby, które chcą się jeszcze włączyć w działanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Świdnicy, mogę jeszcze zabrać do wypełnienia deklaracje członkowstwa w tej grupie. Deklaracje są umieszczona za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła.

2.   Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami, zapraszamy jutro na spotkanie na godz. 16.30.

3.   W piątek 20 kwietnia, obowiązkowa próba dla wszystkich dzieci komunijnych o godz. 18.40. Prosimy, aby każde dziecko przyszło z rodzicem lub innym opiekunem. Podczas próby będzie Pan forograf, u którego trzeba będzie uregulować opłaty za obsługę uroczystości.

4.   W najbliższy czwartek 19 kwietnia przypada 2 rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Andrzeja Raszpli. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłego proboszcza naszej parafii.

5.   W dzisiejszą niedzielę 15 marca obchodzimy niedzielę biblijną oraz II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zapraszamy, tak jak było to w tamtym roku, na godzinę 15.00., gdzie będziemy czytać List do Rzymian św. Pawła Apostoła. Po zakończeniu lektury Listu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6.    W dniu I Komunii Św. już po raz XXII Rada Parafialna przeprowadzi loterię fantową. W tym roku dochód z Loterii będzie przeznaczony na nowy monitoring ,który będziemy wymieniać. Stary jest już wysłużony i jest konieczność zakupienia nowego. Loteria rozpocznie się o godz. 8.00. Wszystkie losy wygrywają. Zwracamy się do firm, hurtowni, sklepów oraz osób indywidualnych o ufundowanie fantów na loterię. Fanty można przynosić do 10 maja, po Mszach św. do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

7.   Zgodnie z kanonem 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego przez święceniami diakonatu i prezbiteratu, należy wygłosić zapowiedzi. Nasz parafianin kleryk Piotr Sipiorski, alumn WSD w Świdnicy, syn Janusza i Bożeny, urodzony w 1980 roku pragnie przyjąć święcenia diakonatu dnia 8 maja 2018 roku. Podając do wiadomości parafian kandydata do święceń, polecamy go gorącym modlitwom wiernych. Kto by wiedział , że coś czyni go niegodnym święceń diakonatu, jest w sumieniu zobowiązany bezzwłocznie zawiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza.

8.   Agenda parafialna czynna dziś do godziny 14.00. Możemy nabyć w niej dewocjonalia i prasę katolicką.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY