MENU

 


 

Licznik odwiedzin

536378
WszystkieWszystkie536378

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, CZYLI NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ

Wałbrzych, 25.03.2018 r.

1.   Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ, która rozpoczyna w kościele WIELKI TYDZIEŃ.  Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.

W Kalendarium duszpasterskim: XIII rocznica ustanowienia diecezji świdnickiej, święceń biskupich i ingresu I Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca.

2.   Zapraszamy dziś o godz. 1715 na ostatnie już w tym roku GORZKIE ŻALE.

3.   Dziękujemy naszym Parafianom za udział w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcamy Wszystkich do udziału w nabożeństwach TRIDUUM. Nabożeństwa w WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 1800.

4.   WIELKI CZWARTEK – to dzień upamiętniający ustanowienie przez Pana Jezusa sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Po uroczystej Mszy św. WIECZERZY  PAŃSKIEJ nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracyjnego tzw. „Ciemnicy” – adoracja będzie do godz. 22.00. Pamiętajmy w Wielki Czwartek w naszych modlitwach o Wszystkich Kapłanach,  których Bóg postawił na drogach naszego życia. 

5.   WIELKI PIĄTEK – to dzień upamiętniający: drogę krzyżową, mękę i śmierć Jezusa oraz złożenie do grobu. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. W centrum liturgii Wielkiego Piątku stoi krzyż, który będziemy adorowali. Liturgia Wielkiego Piątku zakończy się  przeniesieniem  Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przy Bożym Grobie trwać będzie do godziny 2400.

W WIELKI PIĄTEK o godz. 9.00 w kościele odprawimy DROGĘ KRZYŻOWĄ, w czasie, której poniesiemy Relikwie Drzewa Krzyża św. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Relikwie zostaną podane do ucałowania. Po południu DROGA KRZYŻOWA o godz. 1730 .

Prosimy o nieodkładanie spowiedzi. W WIELKI PIĄTEK spowiadamy od godz. 2100 do 2400.

6.   Również w Wielki Piątek od godziny 10.00 księża odwiedzą swoich chorych. Będzie to wizyta przedświąteczna. Nie będzie odwiedzin chorych w kwietniu.

7.   W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 8.00 będzie modlitwa jutrzni.

8.   W WIELKĄ SOBOTĘ – przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w grobie. Liturgia WIELKIEJ SOBOTY rozpocznie się o godz. 18.00 i składać się będzie: z liturgii światła, Słowa Bożego, poświęcenia wody chrzcielnej oraz uroczystej Mszy św. WIGILII PASCHALNEJ.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 10.00 do 15.00, co pół godziny. W czasie poświęcenia pokarmów będziemy zbierać tacę na odbudowę spalonej starej plebanii. Chcemy tam zrobić pomieszczenia do spotkań dzieci i młodzieży.

9.   W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO – Msza św. REZUREKCYJNA z procesją o godz. 6.00.

10.   Palmy oraz dewocjonalia i prasę katolicką możemy nabyć w agendzie parafialnej.

 

Ks. dr Jan GARGASEWICZ – Proboszcz

WSPÓLNOTY