MENU

 


 

Licznik odwiedzin

618560
WszystkieWszystkie618560

Odwiedza nas 191 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Wałbrzych, 24.02.2018 r.

1.   Zapraszamy wszystkich do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH. Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu, po Mszy św. o godz. 900i po południu po zakończonej Mszy św. wieczornej o godz. 1830. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 1715.

2.   Kościół w Polsce przeżywa dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku, w nawiązaniu do tematu roku duszpasterskiego obchodzimy go pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało 140 projektów zgłoszonych przez misjonarzy, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Tanzanii oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Tanzanii oraz udzieliło pomocy finansowej licznym misjonarzom. Dziś  zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Ad Gentes, które wspiera powstanie wiele dzieł w krajach misyjnych.

3.   Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia. W środę o 17.45 Nowenna do MBNP i w czwartek o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.   Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na jałmużnę wielkopostną możemy składać do skarbon znajdujących się za ostatnimi ławkami.

5.   W środę 28 lutego o godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie dla uczniów klas III Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

6.   W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych na godzinę 17.30. Szczególnie zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.  W piątek spowiedź rano w czasie Mszy św., po południu od godz. 16.30. W sobotę zapraszamy na NABOŻEŃSTWO I SOBÓT MIESIĄCA na godz. 8.30. Osoby, które chcą w sobotę przystąpić do spowiedzi św. prosimy, aby skorzystały z tego sakramentu od godz. 8.30, ponieważ w tym dniu  księża udają się do chorych.

7.   W sobotę od godz. 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.

8.   W niedzielę 4 marca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla wszystkich rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii Świętej .

9.   Czwartego marca - I niedziela miesiąca. Pod koniec każdej Mszy św. Adoracja Eucharystyczna, po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10.  W piątek 23 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która po raz pierwszy wyruszy z Wałbrzycha. Ekstremalna Droga Krzyżowa to około 40 kilometrowa nocna trasa pokonywana w samotności lub w grupach do 10 osób, nacechowana milczeniem, modlitwą i medytacją. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przy wyjściu z kościoła.

11.  Prosimy osoby, które mają doświadczenie w kamerowaniu i fotografowaniu I Komunii Św. o kontakt, celem wybrania osoby, która będzie kamerować i fotografować I Komunię Św. w naszej parafii.

12.  Agenda parafialna czynna po Mszach św. do godz. 1400. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodników katolickich : Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

13.  Wszystkim Parafianom i Gościom na trzeci tydzień Wielkiego Postu życzymy otwartości na natchnienia Ducha Świętego w trwającym 40 – dniowym Wielkim Poście.  

Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

 

WSPÓLNOTY