Wałbrzych, 17.12.2017 r.

1.   Dniem dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ojca rekolekcjonistę – ks. Andrzeja.  Księdza rekolekcjonistę oraz wszystkich parafian, na ten szczególny czas rekolekcji, zawierzamy orędownictwu Maryi i św. Jana Chrzciciela. Dziś nauki rekolekcyjne ogólne na każdej Mszy św. Na Eucharystii o 11.30 nauka rekolekcyjna dla dzieci. W poniedziałek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.00, 9.00  oraz Msza św. roratnia o godz. 18.00. Również w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży i OBOWIĄZKOWE spotkanie dla uczniów III klas gimnazjalnych. Plan rekolekcji na kolejne dni podamy w poniedziałek. Możemy również zapoznać się z planem rekolekcji umieszczonym na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z kościoła. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę.

2.   Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach. Msze św. ku czci Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. To już ostatni tydzień Rorat. Czy byłem choć raz na Mszy św. roratniej? Jeśli nie, to ten tydzień jest ostatnią szansą. Zatem, serdecznie zapraszamy! W dobre przeżycie Adwentu wpisany jest również nasz udział w Roratach.

3.   W najbliższą sobotę, 23 grudnia, księża odwiedzą chorych.

4.   W najbliższą niedzielę, 24 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.30, prosimy o pozostanie na kilka minut, rodziców dzieci komunijnych. Wybierzemy wzór strojów liturgicznych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Koszt stroju to 180 zł. Firma, która będzie szyć stroje dla dzieci, przyjedzie 6 stycznia 2018 r. (sobota)  w godzinach popołudniowych, aby dokonać pomiaru. Wtedy wpłacamy zaliczkę w wysokości 50 zł. Na ten pomiar przychodzi rodzic z dzieckiem. Szczegółowy plan, jak to będzie wyglądać, podamy w najbliższym czasie.

5.   W tym miesiącu są jeszcze wolne intencje mszalne. Są wolne intencje również 24 grudnia na Mszach św. pasterskich o godz. 22.00 i 24.00. Zachęcamy i zapraszamy do zamawiania Mszy św.

6.   Opłatki na stół wigilijny możemy nabyć po Mszach św. w  zakrystii.

7.   W  agendzie parafialnej są jeszcze świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci z biednych rodzin oraz kalendarze parafialne na 2018 r. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8.   Na kolejny tydzień adwentowego czuwania niech wspiera nas Boże błogosławieństwo .

Ks. dr Jan Gargasewicz – Proboszcz