MENU

 


 

Licznik odwiedzin

565716
WszystkieWszystkie565716

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

Wałbrzych, 3.12.2017 r.

1.   Rozpoczynamy dziś w Kościele ADWENT. Jest to czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest to również czas, który przypomina nam o powtórnym przyjściu Boga na końcu czasów. Zachęcamy do udziału w RORATACH - Mszach św. wotywnych ku czci Matki Bożej.  Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci, serdecznie zapraszamy, na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku na godz. 1800.

2.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W Czwartek  -  św. Ambrożego, bpa i dK

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

Wszystkim naszym Parafianom przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

3.   Dzisiejsza niedziela jest również I- szą niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 830.

4.   W tym tygodniu będziemy obchodzić I – szy czwartek miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Szczególnie zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół Świdnickiego Seminarium. Zachęcamy również członków apostolatu Margaretka, by włączyli się w to dzieło troski o nowe powołania.

5.   W dniu dzisiejszym na Eucharystii o godz. 11.30 poświęcimy książeczki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.

6.   W agendzie parafialnej są dostępne świece CARITAS – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci z biednych rodzin.  Dużą świecę możemy kupić za 12 zł, małą za 5 zł. Zachęcamy również do lektury tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są jeszcze dostępne  parafialne kalendarze na 2018 r. w cenie 5 zł. oraz książeczki dla dzieci komunijnych.

7.   Na ten czas, kolejnego ADWENTU, w naszym życiu przyjmijmy błogosławieństwo Pana Boga.

 

 Ks. dr Jan Gargasewicz - Proboszcz

WSPÓLNOTY