Wałbrzych, 15.10.2017 r.

1.   W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – w metropolii wrocławskiej św. Jadwigi ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska

We wtorek – św. Ignacego ANTIOCHEŃSKIEGO, bpa i męcz. Jest to dzień imienin ks. bpa Ignacego Deca, pamiętajmy, w tym dniu szczególnie, o modlitwie w intencji Pasterza naszej diecezji

W środę – święto św. Łukasza EWANGELISTY

W piątek – św. Jana KANTEGO, prezb.

W sobotę – bł. Jakuba STRZEMIĘ, bpa

Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych.

2.   W minioną niedzielę Rada Parafialna zebrała na cele remontowe kwotę w wysokości 10 010,52 zł . Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

3.   22 października odbędzie się III wałbrzyska piesza pielgrzymka ku czci św. Jana Pawła II. Zwieńczeniem będzie Msza św. w naszym sanktuarium o godz. 18.00. szczegóły na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.   Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.

5.   Msza św. w intencji osób będących na Pielgrzymce Róż Różańcowych w Bardzie odbędzie się w niedzielę 5 listopada o godz. 7.00.

6.   Dzisiaj na wszystkich Msza św. odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych - czyli liczymy ile osób przychodzi na niedzielą Mszę św. oraz ile z tych będących na Eucharystii przyjmuje Komunię Św.

7.   Zbliża się miesiąc LISTOPAD, w którym będziemy modlić się na Różańcu oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH. Przypominamy, że w naszym kościele, każdego dnia odprawiane będzie specjalne nabożeństwo za zmarłych polecanych w danym dniu w wypominkach o godz. 17.30. Bezpośrednio po tym nabożeństwie będzie sprawowana Msza św. o godzinie 18.00 w intencji zmarłych polecanych w danym dniu w wypominkach.

Prosimy o czytelne wypełnianie kart wypominkowych i podanie ulicy i numeru bramy zamieszkania ofiarodawcy. Karty wypominkowe wyłożone są na stoliku za ławkami.

W niedzielę 22 i 29 października br. po Mszach św. w przedsionku kościoła będziemy przyjmować na Msze św. zbiorowe za zmarłych, które odprawimy 1 oraz 2 listopada br..

8.  Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu zaprasza na VIII już Konferencję z cyklu „Jan Paweł II – Prorok naszych czasów”. Tegoroczna Konferencja nosi tytuł: „Jan Paweł II – Czciciel Maryi”. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła.

9.   Agenda parafialna czynna dziś po Mszach św. do godz. 14.00. zachęcamy, aby zaopatrzyć się w prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Są dostępne również różnego rodzaju dewocjonalia.

10.  Na nowy tydzień przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.